• کد خبر : 16651

یک عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان برای حفظ منافع ملی می خواهند دولت حسن روحانی تداوم پیدا کند .

به گزارش "گفتمان"

داریوش قنبری با اشاره به انتخاب حسن روحانی به عنوان نامزد نهایی اصلاح‌طلبان در انتخابات ریاست جمهوری پیش رو گفت:‌ آقای روحانی در مجموع مدیریت قابل قبولی داشته و ایرادی در این راستا به ایشان وارد نیست.

وی با بیان اینکه کلیت اقدامات حسن روحانی قابل دفاع و حمایت است، اظهار کرد: آنچه اصلاح‌طلبان انتظار داشتند باز شدن فضای سیاست داخلی کشور ، گشایش در وضعیت اقتصادی و سیاست خارجی بود که آقای روحانی در این عرصه ها به خوبی عمل کرد .

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری خاطر نشان کرد: در دوران ریاست جمهوری آقای روحانی قطعنامه تحریمی علیه ایران صادر نشد . از سویی آثار قطعنامه های گذشته نیز از بین رفت و برجام به نوعی پایانی بر مناقشات هسته‌ای کشور بود.

قنبری همچنین تصریح کرد: در مجموع آقای روحانی تمامیت ارضی کشور را تضمین کرد و خطرات جدی را از کشور دور و طوری عمل کرد تا گزینه حمله نظامی علیه ایران مطرح نشود. در عین حال کشور در یک سال اخیر در حال گذار از آثار تحریم‌ها است.

وی افزود:  در عرصه سیاست داخلی تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی است اما آقای روحانی با دفاع از حقوق و آزادی های شهروندی توانست منشور حقوق شهروندی را تدوین کند .  در عین حال فضای امنیتی حاکم بر کشور از بین رفت و در حال حاضر کشور به وضع قابل قبولی رسیده و به نوعی اصلاح‌طلبان احساس می‌کنند به اهداف خود رسیده اند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه حسن روحانی در حوزه «دفاع از قانون»عملکرد خوبی داشته ، ادامه داد: البته با توجه به اینکه همه چیز در اختیار آقای روحانی نبوده نمی توان توقعی فراتر داشت به طور مثال در انتخابات مجلس شاهد رد صلاحیت های گسترده بودیم که در اختیار ایشان نبود اما هیأت های اجرایی که در اختیار دولت بودند از حقوق اساسی شرکت کنندگان دفاع کردند و این شورای نگهبان بود که جور دیگر عمل کرد و مرّ جناح را بر مرّ قانون مقدم دانست.

قنبری همچنین با ارزیابی مثبت از عملکرد اقتصادی دولت یازدهم گفت:‌ با حل مشکلات سیاست خارجی شاهد  خروج از وضعیت تحریم بودیم که سه سال ابتدای این دولت مشغول حل مشکلات سیاسی و خروج از تحریم سپری شد و در یک سال اخیر دولت در حال باز کردن قفل های اقتصادی است. اکنون نیز با اجرای برجام  رشد اقتصادی به 6/7 درصد رسیده در حالیکه در زمان آقای احمدی نژاد این نرخ منفی 6 درصد بود .

وی خاطر نشان کرد: با تداوم این گشایش  ما می توانیم با فرصت چهارساله ای دیگر با آقای روحانی امیدوار باشیم تا معضل بیکاری و فقر حل شود و باید گفت که آنچه مربوط به حوزه مدیریتی می شده کم‌کاری از سوی آقای روحانی صورت نگرفته و عملکرد دولت مثبت ارزیابی می‌شود.

قنبری با بیان اینکه «اصلاح‌طلبان برای حفظ منافع ملی می خواهند این دولت تداوم پیدا کند» افزود:‌ اصولگرایان در حال حاضر چند پاره و متفرق هستند و پایگاه اجتماعی خود را از دست داده اند در عین حال نسبت به گذشته حرف جدیدی برای گفتن ندارند و عملا مصیبت هایی به کشور تحمیل کردند که آثار آن سالها بر کشور باقی می ماند.

این فعال سیاسی اصلاح طلب تصریح کرد: تحریم های زیادی در زمان حضور و مدیریت آن‌ها بر کشور تحمیل شد و جنگ اقتصادی تمام عیار که آن‌ها برای کشور به بار آوردند بعضا ضرر بیشتری از جنگ هشت ساله و جنگ نظامی داشت.

این عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری خاطر نشان کرد: اصولگرایان عقلانیت و توان لازم برای اداره کشور را ندارند و اصولگرایی تابلویی نیست که مورد توجه ملت ایران قرار بگیرد. مردم باز هم از ترس آن‌ها به سمت معتدلینی مثل آقای روحانی می روند و ترس از حاکمیت آن‌ها مشارکت بالایی را در انتخابات رقم خواهد زد.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران