• کد خبر : 16669

عضو جبهه پیروان بر این عقیده است که لیست 14 نفره جمنا بر اساس ارزیابی های مختلف و خرد جمعی تهیه شده است و همه موارد برای رسیدن به وحدت انجام شده است.

به گزارش "گفتمان"

احمدکریمی اصفهانی، دبیرکل انجمن اسلامی اصناف و بازار در خصوص اعلام لیست 14 نفره جمنا برای انتخابات ریاست جمهوری گفت:  از همان ابتدا میثاق نامه ای برای این مجموعه تعریف شده بود که افرادی که کاندیدا شدند باید آن را امضا کنند تا مجموعه پس از رای‌گیری‌ها بتواند افراد را کاهش  دهد. طبیعی است افرادی که در لیست کنونی نیستند با توجه به میثاق نامه‌ای که در ابتدا امضا کردند دیگر نباید کاندیدا شوند. 
 
وی ادامه داد: این تمکین در ساز و کار تعریف شده است، اما آیا اینکه تمکین خواهند کرد یا نه بحث دیگری است؛  ما بحث گذشته را مطرح نمی‌کنیم اما اکنون ساز و کار این است که تمکین کنند و به احتمال قوی این اتفاق رخ خواهد داد. 
 
کریمی اصفهانی با اشاره به این موضوع که قرار بود لیست بعدی 10 نفره باشد اما 14 نفر اعلام شد، خاطرنشان کرد: شاید فکر می‌کنند برخی از افراد را با توجه به رای ‌گیری‌های که انجام شده می‌توانند دوباره مورد بررسی قرار دهند. طبیعی است که در مرحله آخر این 14 نفر تبدیل به 5 نفر و پس از آن هم با توجه به اینکه یک نفر را به عنوان گزینه نهایی مد نظر داریم این تعداد کاهش پیدا کند. اعلام 14 نفر به جای 10 نفر هیچ ارتباطی با اختلاف ندارد. 
 
این فعال سیاسی اصولگرا با اشاره به انتشار اسامی لیست 14 نفره جمنا بر اساس حروف الفبا، تصریح کرد: به طور طبیعی زمانی که چند نفر برای یک موضوعی انتخاب شده‌اند برای آنکه مقدم و موخر آن‌ها باعث گله‌مندی کسی نباشد به صورت الفبا منتشر می‌شود. همه این افراد در رای‌گیری شرکت کرده‌اند و طبیعتا مراحل دیگری هم در این زمینه وجود دارد که باید مورد بررسی قرار بگیرد. 
 
وی ادامه داد: این افراد حتما مورد بررسی قرار گرفته شده‌اند و با خرد جمعی به این مرحله رسیده‌اند و طبیعتا در مراحل بعدی هم موارد و زوایای دیگری مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت. اینکه کدام از این افراد توانایی دارند موضوعی است که شورای مرکزی حتما دقت کافی را نسبت به این موضوع خواهد داشت. 
 
این فعال سیاسی با اشاره به آخرین وضعیت وحدت اصولگرایان با پایداری ها، ‌عنوان کرد:‌ تاکنون با پایداری‌ها به جمع‌بندی توافق نرسیده‌ایم،  اما به هر صورت کاندیدای‌شان را در مجموعه جمنا قرار داده‌اند و باید ببینیم در نهایت به چه جمع‌بندی خواهند رسید. 
 
وی ادامه داد:‌ سخنانی که مبنی بر اینکه ما از همان ابتدا به پایداری‌ها برای وحدت اطلاع نداده‌ایم سخن اشتباهی است، ‌چندین بار با آن‌ها صحبت شد اما اینکه فکر کنند با نیامدنشان دنیا زیر و رو می‌شود !‌خیر همچین اتفاقی رخ نخواهد داد. همه آن چیزی که برای وحدت لازم بود انجام شده است. ما هیچ‌گاه و در هیچ جناحی به طور کامل نمی‌توانیم وحدت صدرصدی حاصل کنیم و ممکن است برخی هم نتوانند خودشان را تطبیق دهند. اگر هم بخواهند وحدت را برهم بزنند مشکلی از این بابت نداریم و نگران نیستیم زیرا در گذشته هم سابقه چنین کاری را داشته اند. 

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران