• کد خبر : 16675

نشست شورای هماهنگی با موضوع انتخابات شوراهای شهر و روستا، صبح امروز برگزار شد.

به گزارش "گفتمان"

 نشست «ائتلاف ۱+۲۱ گروه کوچکی از اصلاح طلبان» به همت شورای هماهنگی صبح امروز با حضور برخی چهره های سیاسی از جمله مصطفی کواکبیان، رسول منتجب نیا و هادی غفاری و تعدادی از نامزدهای احتمالی لیست شورای شهر برگزار شد.همچنین محسن رهامی عضو شورای عالی سیاستگذاری نیز در این نشست حضور داشت.

منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی، که پیش از این عضویت این حزب در شورای عالی سیاستگذاری قطعی شده بود، ضمن انتقاد از شورای شهر دوره نخست تهران گفت: شورای اول سیاسی بود و به کشور آسیب زد.

وی با اشاره به رویکرد اصلاح طلبان برای لیست شورای شهر دوره پنجم تصریح کرد: البته علاوه بر متخصصین، باید چهره های سیاسی هم در لیست حضور داشته باشند.

در ادامه این نشست، هادی غفاری ضمن انتقاد از برخی رفتارها در گذشته گفت: در گذشته مرتکب اشتباهات جدی شدیم که باید آن ها را اصلاح کنیم؛وی در ادامه سخنان غیر معقول خود ادامه داد: باید انحصار را شکست!

در ادامه این نشست، نامزدهای احتمالی لیست شورای شهر به سخنرانی پرداختند.

گفتنی است، با وجود اعلام حمایت شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان که تمام احزاب بزرگ و شخصیت های اصلاح طلب عضو آن هستند  از نامزدی حسن روحانی در انتخابات آینده حمایت صد در صدی شد. اما متاسفانه شورای هماهنگی که در ابتدا خود تصمیم بر تشکیل شورای عالی سیاستگذاری گرفته بود کماکان از اعلام حمایت خودداری کرده است.

حزب مردم سالاری که یکی از احزاب اصلی این شورا به حساب می آید، در بیانیه پایانی کنگره پانزدهم خود اعلام کرد که «روحانی تنها گزینه و ایده‌آل‌ترین کاندیدای اصلاح‌طلبان نیست.»

از سوی دیگر، رسول منتجب نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی اخیرا در گفتگوی تفصیلی با یک خبرگزاری گفته بود که «بعید است شورای عالی و شورای هماهنگی اصلاحات در انتخابات شورای شهر، لیست مشترک بدهند.»

به گزارش "گفتمان" شورای عالی سیاستگذاری اصلاح طلبان با پیشنهاد احزاب اصلاح طلب،شخصیت های سیاسی اصلاح طلب و همچنین تاکیید رئیس دولت اصلاحات سید محمد خاتمی تشکیل شد و بنا بر این شد که محوریت این شورا برای تمام گروه ها،تشکل ها و افراد فصل الخطاب باشد تا نتیجه این حرکت جبهه ای پیروزی به مانند سال 92 را رقم بزند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران