• کد خبر : 1682

آیت‌الله صانعی ضمن تسلیت درگذشت آیت‌الله موسوی اردبیلی گفت: آن عالم وارسته از یاران باوفا و مورد اطمینان سیدنا الاستاد حضرت امام خمینی(س) بود.

به گزارش "گفتمان" آیت‌الله یوسف صانعی از مراجع تقلید شیعه در قم که در حال حاضر در شهر مشهد به سر می‌برد، در پی درگذشت عالم و مرجع فقید جهان تشیع مرحوم آیت‌الله سیدعبدالکریم موسوی اردبیلی، پیام تسلیتی را به این شرح صادر کرد.

بسمه تعالی

«اذا مات المؤمن الفقیه ثلم فی الاسلام ثلمة لایسدها شیء»

رحلت عالم فقیه بقیة السلف مجاهدان راه حق، حضرت آیت‌الله العظمی حاج سید عبدالکریم موسوی اردبیلی(قدس سره الشریف) موجب تأثر و تأسف عمیق گردید. آن عالم وارسته و ژرف نگر از یاران باوفا و مورد اطمینان سیدنا الاستاد حضرت امام خمینی (سلام الله علیه) بود که لحظه ای چه در دوران مبارزه و چه بعد از پیروزی نهضت در پشتیبانی از اهداف و آرمان های مراد خویش که همانا طریق اسلام راستین بود به خود تردید راه نداد.

آن فقیه ریشه یاب پس از عمری خدمت صادقانه در مناصب قضایی به همراه دوست و رفیق گرامیش حضرت آیت الله شهید دکتر بهشتی(نورالله مضجعه)، به قم مراجعت نمود و شاگردان زیادی از تحقیقات علمی ایشان در باب قضاء و غیره بهره مند گردیدند.

اینجانب این مصیبت بزرگ را به پیشگاه حضرت ولیعصر امام زمان(روحی و ارواح العالمین لتراب مقدمه الفداء) و حوزه های علمیه مخصوصاً حوزه علمیه قم و تمامی وابستگان سببی و نسبیش بالاخص جناب حجت الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدعلی موسوی اردبیلی تسلیت عرض نموده و برای آنان صبر جمیل و اجر جزیل را از خداوند متعال مسألت دارم.

امید آنکه خداوند بزرگ و مهربان آن مرحوم را با اجداد طاهرینش(سلام الله علیهم اجمعین) محشور گرداند.

مشهد مقدس ـ یوسف صانعی

23 صفر المظفر1438-3/8/1395

 

خبر فارسی

نظرات کاربران