• کد خبر : 17198

رییس کل بانک مرکزی گفت: امیدواریم نقش نظام بانکی در جهت حمایت از پروژه ها منجر به اشتغال برای جوانان شود.

به گزارش "گفتمان"

«ولی الله سیف» رییس کل بانک مرکزی درباره میزان اعطای وام ازدواج به جوانان گفت: تا جایی که به یاد دارم، منابعی که برای وام قرض الحسنه ازدواج جوانان اختصاص داده شد نزدیک به سه برابر شده است. در این راستا نظام بانکی از همه توان خود استفاده کرد و اقدامات موثری انجام داد.

او ادامه داد: سال 95 برای اولین بار سقف وام قرض الحسنه مسکن را افزایش دادیم که از 3 میلیون تومان به 10 میلیون تومان رسید که می توانست منجربه صف های طولانی شود که از این اقدام جلوگیری شد، البته هنوز صف داریم. همچنین حجم منابع تخصیص داده شده نیز سه برابر افزایش یافت.

سیف اضافه کرد: امیدواریم نقش نظام بانکی در جهت حمایت از پروژه ها منجر به اشتغال برای جوانان شود زیرا اشتغال جوانان مسئله بسیار مهمی است و نظام بانکی در این راستا بسیار جدی است. همچنین تامین مالی بیش از 22500 واحد کوچک و متوسط فضای جدیدی را برای استغال جوانان ایجاد کرد. انشاالله این سیاست سال 96 ادامه خواهد داشت.

رییس کل بانک مرکزی درباره نحوه تخصیص اعتبار به وام ازدواج جوانان گفت: نظام بانکی متناسب با منابع قرض الحسنه و همچنین پرداخت اقساط می تواند به کسری پول کمک کند.

او در پایان تاکید کرد: سال جدید آغازش با میلاد حضرت زهرا (س) بوده و قطعا از برکات خاصی برخوردار است. ما سال جدید انتخابات داریم که حضور یکپارچه مردم علاوه بر رونق داخلی مفهوم خوبی در سطح بین المللی خواهد داشت. امیدوارم مردم در انتخابات ریاست جمهوری شرکت کنند و به کاندیدای خود رای دهند تا کشور به انسجام بیشتری برسد.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران