• کد خبر : 17201

وزیر دولت اصلاحات گفت: همه به خوبی می‌توانند این موضوع را درک کنند که فضای کشور بسیار آرام است.

به گزارش "گفتمان"

«احمد خرم» وزیر دولت اصلاحات درباره انتخابات 96 گفت: آقای روحانی موفقیت های قابل توجهی در 4 سال گذشته بدست آورده اند که ارزشمندترین آن برجام است. خوشبختانه در کنار برجام اجماع جهانی علیه ایران شکسته شد. همچنین شاهد بودیم که شرکت های مهم و مسوولان بلندپایه اروپایی و آسیایی بعد از برجام به ایران آمدند و این رفت و آمدها همچنان ادامه دارد.

او ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات مهم دولت، خرید هواپیما با روش اجاره به شرط تملیک بود. دولت توانست اقتصاد داخلی را به سوی رشد هدایت کند و نمونه بارز آن کنترل تورم بود. تورم افسار گسیخته ای که عمدتا به خاطر بی توجهی به ثبات نرخ ارز به وجود آمده بود، مهار شد. این موضوع مساله رکود و بیکاری را هم بهبود بخشید.

وزیر دولت اصلاحات گفت: در دولت نهم و دهم برای ایجاد هر شغل 50 میلیون تومان بودجه لازم بود و درآمد نفت و فرآورده های نفتی در اوج قرار گرفت. در دولت قبل درآمد ارزی، نفتی و گازی 950 میلیارد دلار بود و ما شاهد بودیم که نرخ بیکاری با توجه به نیاز هر شغل 50 میلیون تومان به شدت بالا رفت. در حال حاضر تامین هر شغل نیازمند 300 میلیون تومان بوده و مشخص است که برای دولت یازدهم هزینه و زمان زیادی صرف خواهد شد.

خرم در خاتمه بیان کرد: از دیگر مسایل قابل توجه توسعه مسائل سیاسی است. همه به خوبی می‌توانند این موضوع را درک کنند که فضای کشور بسیار آرام است. اما توجه به احزاب، بنیادها و تشکل های مردم نهاد در این دولت کم بوده و نیازمند توجه ویژه ای از سوی دولت است.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران