• کد خبر : 17205

عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به عملکرد فعلی دولت یازدهم بیان داشت: با توجه به اینکه دولت ها عملکردهای نسبی دارند اما با توجه به شرایط موجود فعالیت های دولت مثبت است.

به گزارش "گفتمان"

عبدالکریم حسین زاده نماینده مردم نقده و اشنویه در مجلس شورای اسلامی با اشاره عملکرد دولت یازدهم تا کنون گفت: با توجه به محدودیت ها و نقصان هایی که وجود داشت این دولت در شرایط خاصی روی کارآمد،شرایطی که مشکلات و معضلات عدیده ای از دولت قبل باقی مانده بود به طور مثال نبود اعتبارات،خالی شدن صندوق ذخیره ارزی و خزانه دولت و یکسری مشکلاتی که در حوزه دیپلماسی خارجی با بسیاری از کشورها رخ داد و و این دولت متحمل ترمیم این خرابی ها شد.

وی با بیان اینکه دولت ها عملکردهای نسبی دارند و نمی توان بدون دیدن محدودیت ها و امکانات آنها را تحلیل کرد خاطر نشان کرد: دولت یازدهم با این نقصان ها و شرایط نامطلوب روی کار آمد و وضعیت را در دست گرفت با این وجود پیشرفتی که در برخی ابعاد چه مسایل داخلی و چه مسایل بین المللی به دست آورد قابل تامل است و گامی بسیار مثبت تلقی می شود.

عضو کمیسیون عمران مجلس با تاکید بر اینکه من از دولت جانبداری نمی کنم و نمی گویم که ایده آل عمل کرده افزود: اگر بخواهیم یک تحلیلی علمی و کارشناسانه در خصوص دولت یازدهم عنوان کنیم باید یک ماتریس تنظیم کرد و به تعداد وزارتخانه های دولت و دستگاه های مختلف آنالیز فعالیت های دولت مشخص شود که چه بخشهایی قوی چه بخشهایی ضعیف عمل کرده است اما ارزیابی از فعالیت وعملکرد دولت با توجه به شرایط و وضع موجود مثبت است.

وی در مقایسه اجمالی دولت قبل و دولت فعلی عنوان کرد: با توجه به اینکه شرایطی که در قبل بوده ، شرایط سختی بوده است بطوری که میتوان شرایط فروش نفت در دولت قبل و دولت فعلی یک شاخص قرار داد میتوان بر این امر بسنده کرد که با فرایند دیپلماسی که از سوی دولت یازدهم صورت گرفته است، شرایط اقتصادی ما به نسبت دولت گذشته مطلوبتر است.

حسین زاده در ادامه در خصوص اعتبارات عمرانی اذعان کرد: عملیات های عمرانی در دست اجرا در حدود 170 میلیارد تومان پول نیاز دارد که از کل این اعتبارات 80 میلیارد تومان اختصاص داده شده است ضمن آنکه پول در دست دستگاه های اجرایی برای عملیاتی کردن پروژه ها 1 درصد است و نمی توان انتظار داشت تا با این شرایط و اوصاف موضوعات عمرانی به طور ویژه و ضرب الاجل محقق شود و تحقق این امر بسته به بهبود شرایط مالی دولت دارد.

وی در پایان تصریح کرد: نمیشود عنوان کرد دولت با توجه به همه محدودیت ها و فرصتهایی که وجود دارد کم کاری کرده است ضمن آنکه یکی از نقاط مثبت این دولت توافق نامه برجام است که خود یکی از مهمترین فعالیت های اساسی دولت محسوب می شود و این نشان از قدرت تیم دیپلماسی کشور است و این فعالیت ها نشان از عملکرد مثبت دولت است.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران