• کد خبر : 17403

وزارت بهداشت یمن در آستانه سه ساله شدن تجاوز عربستان به یمن اعلام کرد که تعداد شهدای یمنی به 10 هزار تن رسیده است که در میان آنان زنان و کودکان هم هستند.

به گزارش "گفتمان"

وزارت بهداشت یمن اعلام کرد که تا کنون تعداد شهدای تجاوز عربستان به یمن به 10 هزار نفر و تعداد مجروحین به 20 هزار تن رسیده است که 30 در صد آنان از زنان و کودکان هستند.

به گزارش شبکه المیادین، وزارت بهداشت یمن همچنین اعلام کرد که در پی محاصره شدید یمن از سوی عربستان 45 قلم داروی سرطان در بازار تمام شده است.

بنا به این گزارش، وزارت بهداشت یمن همچنین خواستار توقف بمباران‌ها و پایان محاصره هوایی، دریایی و زمینی و همچنین باز شدن مسیر فرودگاهها برای انتقال مجروحین شده است.

تهاجم ائتلاف سعودی به یمن در ششم فروردین سال 1394 صورت گرفت و همزمان محاصره شدید دریایی، هوایی و زمینی نیز آغاز شد. در حالیکه ائتلاف سعودی اعلام کرده بود دو ماهه به تمامی اهداف خود خواهد رسید، اما با گذشت دو سال و و در حالی که وارد سومین سال می‌شویم، صنعاء کماکان در کنترل انصارالله و کمیته‌های مردمی و ارتش یمن است و هدف بعدی که نابودی سلاح یمنی‌ها عنوان شده بود نیز در شرایطی به سر می‌برد که ارتش یمن اخیرا توانسته انبار موشکی خود را به طور قابل توجهی توسعه دهد.

 

منبع خبر:

نظرات کاربران