• کد خبر : 18253

نایب‌رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس با اشاره به ارائه گزارش وزیر کار در نشست غیرعلنی امروز مجلس، اقدامات این وزارتخانه در راستای ایجاد مشاغل جدید را امیدوارکننده ارزیابی کرد.

به گزارش "گفتمان"

پروانه مافی با اشاره به ارائه گزارش وزیر کار در نشست غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی، با اشاره به نام‌گذاری امسال به‌عنوان تولید و اشتغال اعلام کرد: به‌طور کلی عموم مسئولان دولتی دغدغه افزایش اشتغال را داشته و نمایندگان مجلس نیز همزمان با آغاز به‌کار مجلس همواره به این مسئله توجه ویژه داشتند اما با نام‌گذاری سال‌جدید به این عنوان، بحث اشتغال و کارآفرینی به دغدغه اصلی مجلس تبدیل شده است.

او ضمن تقدیر از گزارش وزیر کار در نشست غیرعلنی امروز مجلس گفت: علی ربیعی در این جلسه به‌خوبی به مسائل مربوط به اشتغال اشاره کرده و با معرفی موانع و مشکلات پیش‌روی فضای کسب و کار در کشور و اقدامات دولت در راستای رفع این موانع، نمایندگان را در جریان این اقدامات قرار دادند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران در مجلس یادآور شد: آنچنان که وزیر کار در این جلسه تشریح کردند، اقدامات دولت در حوزه رونق اقتصادی و به‌ویژه ارتقای سطح اشتغال در کشور در سال گذشته اقداماتی موثر و قابل‌قبول بود.

عضو فراکسیون زنان مجلس شورای اسلامی همچنین به توجه ویژه نمایندگان زن مجلس به موضوع اشتغال زنان اشاره کرد و با اشاره به بخشی از گزارش ربیعی در نشست غیرعلنی مجلس گفت: بنابر اعلام علی ربیعی بالغ بر ۶۰ درصد از مجموع کارآفرینی و اشتغالی که طی سال ۹۵ توسط دولت ایجاد شده، مربوط به اشتغال زنان بوده که این آمار بسیار امیدوارکننده است.

او تاکید کرد: با وجود اینکه عمده این مشاغل مربوط به حوزه مشاغل خدماتی است اما به نظر بنده که برای مسائل زنان دغدغه ویژه‌ای دارم، این خبر، خبر خوبی بود.

نایب رییس کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مجلس شورای اسلامی یادآور شد: علی ربیعی در ادامه این جلسه وضعیت و فضای کسب و کار کشور را برای نمایندگان تشریح کردند و با اشاره به برخی مشکلات پیش‌رو، اقدامات و همکاری‌هایی که دولت از مجلس می‌طلبد، مورد اشاره قرار گرفت.

مافی با تاکید بر اینکه به‌طور کلی گزارش علی ربیعی قابل‌قبول بود، خاطرنشان کرد: خوشبختانه فراکسیون کار، تولید و اشتغال نیز فعالیت‌های خود را آغاز کرده و اقدامات خوبی در راستای بهبود فضای کسب و کار انجام داده است.

عضو فراکسیون امید مجلس یادآور شد: در ادامه این جلسه برخی نمایندگان نقطه‌نظرات و ملاحظات خود را در بحث اشتغال مطرح کردند و مسائلی را با مسئولان وزارت‌کار در میان گذاشتند.

نماینده اصلاح‌طلب مردم تهران با اشاره به اینکه کشور در آستانه انتخابات قرار دارد، گفت: طبیعتاً گزارشی که علی ربیعی ارائه کرد، مربوط به اقدامات دولت در سال گذشته بود اما در عین حال، یکی از معاونان وزیر کار  طرح این وزارتخانه برای بهبود فضای کسب و کار و ایجاد اشتغال در سال‌جاری و سال‌های بعد را مطرح کرد که نگاهی روشن و دقیق به این مسئله داشت.

او یادآور شد: برآورد دولت برای سال گذشته، دستیابی به سقف یک‌میلیون و دویست هزار شغل بود که در عمل حدود هفتصد هزار شغل محقق شده و این آمار با توجه به این‌که با تلنباری از مشکلات و آمار بیکاری از سال‌های قبل مواجه‌ایم و این دولت وارث اقدامات ضعیف دولت قبل در حوزه اشتغال و دیگر حوزه‌هاست، آمار هفتصد هزار شغل قابل‌قبول بود.

مافی در پایان تصریح کرد: این درحالی بود که با توجه به برنامه‌ها و رویکرد روشنی که وزارت‌کار برای افزایش میزان ایجاد شغل در سال‌جاری در نظر دارد، می‌توان به ارتقای این آمار نیز امیدوار بود.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران