• کد خبر : 1945

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ممنوعیت احضار نماینده مجلس به خاطر ایفای وظایف نمایندگی اعلام کرد که این موضوع را پیگیری خواهد کرد.

به گزارش "گفتمان" مصطفی کواکبیان نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با فارس، در واکنش به حکم جلب محمود صادقی نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: اصل 86 قانون اساسی با صراحت تاکید دارد که نمایندگان مجلس در مقام ایفای وظایف نمایندگی در اظهارنظر و رای خود کاملا آزادند و نمی‌توان آنها را به سبب نظراتی که در مجلس اظهار کرده‌اند یا آرایی که در مقام ایفای وظایف نمایندگی خود داده‌اند تعقیب یا توقیف کرد.

وی افزود: نکته مهم در این اصل این است که اولا اظهارنظر و رای نمایندگان «کاملا آزاد» و ثانیا هر گونه تعقیب و یا توقیف ممنوع اعلام شده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در ادامه با اشاره به استاد دانشگاه و جانباز و فرزند شهید بودن محمود صادقی افزود: اتهام تشویش افکار عمومی اتهام بسیار کشدار است زیرا هر سوال نمایندگان می‌تواند افکار عمومی را تشویش کند لذا احضار ایشان که در صحن علنی مجلس پرسشی را از ریاست دستگاه قضایی مطرح کرده است ممنوع است چه رسید به حکم بازداشت.

نماینده مردم تهران در پایان گفت: حتما این موضوع را در فراکسیون و صحن علنی مجلس پیگیری خواهیم کرد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران

  • ناشناس

    نماینده و نظراتش محترم است اما تا وقتی که حدود خود را رعایت کند. نظراتی از ایشان خواندم که بیشتر در جهت بازپرداخت اقساط وام سیاسی اش به نظر می رسد تا وظایف نمایندگی!