• کد خبر : 19808

روزنامه سعودی گزت عربستان از ایجاد یک کانال در شبکه اجتماعی یوتیوب برای تکرار اتهام زنی‌های عربستان به ایران خبر داده و مدعی شده این کانال به صورت خودجوش توسط جوانان عربستانی ایجاد شده است.

به گزارش "گفتمان"

روزنامه دولتی «سعودی گزت» از ایجاد یک کانال در شبکه اجتماعی یوتیوب به زبان فارسی و عربی خبر داد که با هدف افشای جزییات مربوط به گروه‌های افراط‌گرا در عربستان و نگرانی از گسترش نفوذ ایران ایجاد شده است و در آن در ادعاهایی اتهاماتی را متوجه ایران کرده است.

به ادعای این روزنامه دولتی عربستان سعودی، این کانال‌ها برای اولین بار با هدف آموزش به جامعه عربستان درباره گروه‌های افراط‌گرا که سعی می‌کنند از بین جوانان عربستانی نیروگیری کنند، ایجاد شده است. 

این روزنامه دولتی مدعی شده این کانال‌ها به صورت خودجوش توسط سه جوان عربستانی به واسطه حس ملی‌گرایی آن‌ها و برای دفاع از کشورشان ایجاد شده است. آن‌ها با انتشار نام و عکس گروه‌های افراط گرا سعی می‌کنند با این کار آن‌ها را منزوی کرده و از تضعیف امنیت کشور جلوگیری کنند. 

در این خبر گفته شده این کانال یوتیوب تاکنون چهار قسمت تولید کرده که در قسمت سوم عملکرد مسئولان سیاسی جهان اسلام که سعی می‌کنند روابط بین عربستان و امارات را تضعیف کرده و در کشورهای عربی آشوب ایجاد کنند را مورد حمله قرار داده است.

به گزارش این روزنامه سعودی در قسمت چهارم این برنامه یوتیوبی تحت عنوان «قطر فرزند افراطی» به نقش قطر در تضعیف شورای همکاری اشاره شده است.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران