• کد خبر : 20056

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است امسال ۵٪ افزایش برق داریم و آماده این موضوع هستیم. میزان توان ما برای افزایش مصرف حدود ۷٪ است اما افزایش مصرف حدود ۱۱٪ است این کمی ما را تحت فشار قرار داده است.

به گزارش "گفتمان"

حمید چیت چیان در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران راجع به مشکلات احتمالی در زمینه تامین آب و برق در فصل تابستان، گفت: همانطور که بار‌ها بیان شده ما امسال با دو مطلب عمده مواجه شدیم. گرمای بی‌سابقه‌ای وجود دارد و مناطقی از کشور همزمان با هم گرم شده که به شدت مساله افزوده است. اگر هر کدام از مردم ۵٪ تا ۱۰٪ مصرف آب و برق راکاهش دهند، ما هیچ نگرانی برای تامین آب و برق نخواهیم داشت.

وزیر نیرو خاطرنشان کرد: پیش بینی ما این است امسال ۵٪ افزایش برق داریم و آماده این موضوع هستیم. میزان توان ما برای افزایش مصرف حدود ۷٪ است اما افزایش مصرف حدود ۱۱٪ است این کمی ما را تحت فشار قرار داده است.

او افزود: این کاهش ۵٪ کار سختی نیست اگر داخل خانه نیستیم وسایل سرمایشی و لامپ را خاموش کنیم، لوازم برقی را با هم استفاده نکنیم و از این قسم کارهای ساده می‌تواند به کاهش مصرف کمک کند. امیدوارم با این اقدامات تابستان را بدون مشکل پشت سر بگذاریم.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران