• کد خبر : 20062

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین گفت: من اگر جای روحانی بودم قطعا باهنر را به عنوان معاون اول تعیین نمی‌کردم. روحانی نمی‌تواند کسی که با او اختلاف نظر دارد را برگزیند.

به گزارش "گفتمان"

محمدرضا باهنر در نشست خبری با اصحاب رسانه که بعد از ظهر امروز در برگزار شد، گفت: عرض تبریک جدی به مردم عراق و نیروهایی نظامی و مرجعیت عراق و تلاش همه دست‌اندرکاران و نیروهای پشتیبانی نیروی لژستیگی سپاه قدس و سردار سلیمانی دارم و آنهایی که این ظلم‌ها را حس کردند معلوم است چقدر خوشحال‌اند.

او با بیان اینکه ما با فاصله تاریخی این رنج‌ها را درک کردیم، گفت: امیدواریم با مجموعه خلیفه‌گری که باب کردند به زودی شاهد جمع شدن گروه‌های تکفیری باشیم. سال‌های بسیار دور است که نطفه این گروه‌های تکفیری در منطقه گذاشته شده است ایران اولین کشوری بود که داعش را یک خطر دانست.

باهنر در پاسخ به سوالی درباره حضورش در کابینه دولت دوازدهم تاکید کرد: آقای کوهکن که این مساله را بیان کردند قبل از این معتقد بود که باید نامزد ریاست جمهوری باشم. من اگر جای روحانی بودم قطعا باهنر را به عنوان معاون اول تعیین نمی‌کردم. روحانی نمی‌تواند کسی که با او اختلاف نظر دارد را برگزیند.

او با بیان اینکه در مجموع اعتقاد دارم باید دولت مستقر را برای حل مشکل مردم کمک کرد، گفت: در مجموع طرفین رقابت برای رسیدگی به مطالبات مردم به یک اجماع رسیدند و همه باید در جهت پاسخ‌گویی به مطالبات مردم، دولت را کمک کنند و این به معنی این نیست که نقدی نداشته باشند.

 باهنر درباره پیشنهاد آتش بس سیاسی از سوی زاکانی گفت: اگر هنوز بعد از انتخابات رگه‌هایی از تندروی در دوطرف، می‌بینیم باید این رقابت‌ها تمام شود. جریان‌های سیاسی سعی کنند فضا را به سمت رادیکالیزم شدن نبرند.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران