• کد خبر : 20625

قنبری تصریح کرد: روحانی معیار‌های خاصی را برای گزینش اعضای کابینه دوازدهم در نظر دارد که یقیناً منویات رهبری و مطالبات مردم در آن گنجانده شده، اما این‌گونه نیست که اشخاصی خاص از سوی مقام معظم رهبری به وی تحمیل شده باشند.

به گزارش "گفتمان"

داریوش قنبری عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری درباره جریان سازی برخی از رسانه‌های برون مرزی مبنی بر نظارت مقام‌معظم رهبری بر انتخاب تک تک اعضای کابینه دولت دوازدهم اظهار داشت: رسانه‌هایی که چنین اخبار کذبی را منعکس می‌کنند و ادعا دارند مقام‌ معظم رهبری در چینش کابینه دولت دخالت می‌کنند و رئیس جمهور هیچ کاره است در واقع می‌خواهند این باور را در اذهان عمومی حک کنند که انتخابات در ایران امری صوری بوده است و سایر قوا هیچ نقشی در سرنوشت کشور ندارند.

وی افزود: دشمنان نظام می‌خواهند ارکان مهم کشور را کمرنگ جلوه دهند در حالی که مقام معظم رهبری بار‌ها تاکید کرده اند که دست رئیس جمهور برای چینش کابینه آزاد بوده و می‌تواند بر اساس مصالح نظام به گزینش وزرا بپردازد.

قنبری تصریح کرد: روحانی معیار‌های خاصی را برای گزینش اعضای کابینه دوازدهم در نظر دارد که یقیناً منویات رهبری و مطالبات مردم در آن گنجانده شده، اما این‌گونه نیست که اشخاصی خاص از سوی مقام معظم رهبری به وی تحمیل شده باشند.

عضو شورای مرکزی حزب مردم سالاری بیان داشت: توجه به نظریات رهبری می‌تواند نقطه قوت کابینه دوازدهم باشد، اما به طور حتم در این زمینه هیچ اجباری وجود نخواهد داشت همانطور که رئیس جمهور‌های پیشین نیز در انتخاب وزرا مختار عمل کرده اند.

قنبری در پایان خاطر نشان کرد: مقام معظم رهبری دیدگاه‌هایی کلی دارند و انتظار دارند که که اشخاصی توانمند و دلسوز متناسب با نیاز‌ها و مطالبات مردم در کابینه جای بگیرند، اما مسئله دخالت و نظارت مستقیم ایشان بر گزینش اعضای کابینه دوازدهم ساخته و پرداخته ذهن بیمار دشمنان نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران بوده و با عقل سلیم همخوانی ندارد.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران