• کد خبر : 20638

هیچ وزیر زنی در کابینه حضور نخواهد داشت;

اتفاقات چند روز گذشته باعث شد روند به نتیجه رسیدن مذاکرات کمی کند شود. البته با توجه به اقدامات صورت گرفته علائم بسیار روشنی در خصوص رفع حصر در روزهای آینده وجود دارد.

به گزارش "گفتمان"

محمدرضا تابش، در حاشیه مراسم ختم والده حجت الاسلام محتشمی پور درباره گمانه زنی ها درخصوص کابینه دولت دوازدهم گفت: در جلسه فراکسیون امید با رئیس جمهور، نمایندگان به انتخاب وزیر مبتنی بر مطالبه همه مردم اعم از جوانان و اقلیت ها و زنان و تاکید شد و درباره مصادیق تصدی وزارت صحبت نشد. تا به امروز نیز حضور هیچ فردی در کابینه قطعی نشده است و باید تا روز ارائه اسامی کابینه به مجلس صبر کرد.

وی درباره حضور زنان در کابینه دوازدهم گفت: به احتمال زیاد هیچ وزیر خانمی در کابینه وجود نخواهد داشت و رئیس جمهور از زنان در سطح معاونت استفاده خواهد کرد.

تابش در پایان صحبت هایش به مساله حصر اشاره کرد و گفت: در خصوص این مساله من بیش از دیگر نمایندگان با مسئولان مربوطه گفت و گو و مذاکره کردم و به نتایج خوبی نیز رسیدم اما اتفاقات چند روز گذشته باعث شد روند به نتیجه رسیدن مذاکرات کمی کند شود. البته با توجه به اقدامات صورت گرفته علائم بسیار روشنی در خصوص گشایش در کارها وجود دارد؛ رفع حصر مکانیزم خاص خود را دارد و نیازمند تمهید مقدماتی است که امیدواریم رخ دهد، اما گسترش محدوده ملاقات شوندگان یک عمل انسانی و ضروری است و این از اختیارات قوه قضاییه و دادستان محترم است که امیدوارم به این تقاضا پاسخ مثبت دهند. 

 

خبر فارسی

نظرات کاربران