• کد خبر : 20971

خطیب نمازجمعه تهران تاکید کرد: همه بندگان خدا را کرامت کنیم، کسی را اهانت نکنیم. توهین و تحقیر نکنیم و حرف زشتی نزنیم.

به گزارش "گفتمان"

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تأکید بر اینکه مطابق اصول دین باید قبل از اینکه به حسابمان رسیدگی شود خودمان به حساب کارهایمان رسیدگی کنیم، تصریح کرد: در قیامت به حساب برخی به سختی رسیدگی می‌شود و حساب برخی دیگر آسان مورد رسیدگی قرار می‌گیرد که همه اینها بستگی به اعمال انسان در دنیا دارد.

 

وی با اشاره به اینکه خداوند به بنده خود تا چهل سالگی آسان می‌گیرد و گناهانش را با پشیمانی می‌بخشد، افزود: بعد از چهل سالگی دو فرشته مأمور می‌شوند تا با شدت و غلظت تمامی اعمال انسان را ثبت کنند.

 

امام جمعه موقت تهران با اشاره به اینکه بعضی گناهان غضب خداوند را به دنبال دارد به روایتی از حضرت علی (ع) پرداخت و گفت: خداوند غضبش را در گناهان، رضایش را در طاعات، ولی‌اش را در بندگان و اجابتش را در دعاها پنهان کرده است، پس باید از هر گناهی پرهیز کرد، هیچ عبادتی را ترک نکرد و از اهانت به بندگان خدا دوری کرد و به همه دعاها توجه داشت.

 

موحدی کرمانی با اشاره به اینکه در روز قیامت عده‌ای از ما مطالبه و مواخذه خواهند کرد، گفت: در این راستا شهید رجایی می‌گفتند نگران آنم که در قیامت آنهایی که به من رأی داده‌اند مرا مورد مواخذه قرار دهند.

 

خطیب نماز جمعه این هفته تهران با اشاره به اینکه در قیامت پدر و مادر، خواهر و برادر، فرزند و همسر و... از ما مطالبه و مواخذه خواهند کرد، گفت: باید به حقوق اطرافیانمان رسیدگی کرده و به آنها پاسخ دهیم.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران