• کد خبر : 21266

حمایت دولت و پشتیبانی نمایندگان از وزرا بستر بسیار خوبی را برای آنها برای انجام خدمت فراهم می‌کند و وزرای محترم باید از این فرصت پیش آمده برای نهایت خدمت‌رسانی و انجام وظیفه استفاده کنند.

به گزارش "گفتمان"

حسینعلی امیری در رابطه با رای اعتماد نمایندگان مجلس به ۱۶ وزیر پیشنهادی رئیس‌جمهور برای کابینه دولت دوازدهم گفت: رای بالای نمایندگان به وزرا سرمایه بسیار خوبی برای وزرای محترم و دولت ایجاد کرده است.

حمایت دولت و پشتیبانی نمایندگان بستر خدمت‌رسانی وزرا را فراهم کرده است 

او افزود: حمایت دولت و پشتیبانی نمایندگان از وزرا بستر بسیار خوبی را برای آنها برای انجام خدمت فراهم می‌کند و وزرای محترم باید از این فرصت پیش آمده برای نهایت خدمت‌رسانی و انجام وظیفه استفاده کنند. 

بیطرف نتوانست نمایندگان را قانع کند

معاون پارلمانی رئیس‌جمهور در رابطه با رای نیاوردن حبیب‌الله بیطرف، وزیر پیشنهادی نیرو نیز اظهار داشت: حق رای و انتخاب با نمایندگان محترم مجلس است. دولت تمام تلاش خود را برای رای آوردن آقای بیطرف انجام داد ولی در مجموع صحبت‌های ایشان و دفاع‌هایی که انجام دادند نتوانست نمایندگان مجلس را قانع کرده و موجب شود که به او رای اعتماد بدهند.

رای مجلس نشان داد دولت و پارلمان درک مشترکی از مشکلات کشور دارند

امیری در رابطه با پیام رای روز گذشته نمایندگان به وزرا هم تصریح کرد: این رای این پیام را به جامعه می‌دهد که دولت و مجلس درک مشترکی از مسائل و مشکلات کشور دارند و مصمم هستند با اتحاد و انسجام برای حل مشکلات جامعه تلاش کنند. 

دولت تصمیمی برای پس گرفتن لایحه تفکیک وزارتخانه‌ها ندارد 

او در رابطه با آخرین وضعیت لایحه تفکیک سه وزارتخانه از یکدیگر خاطرنشان کرد: ما آن لایحه را با دو فوریت به مجلس شورای اسلامی داده‌ایم که دو فوریت آن رای نیاورد بلکه به صورت یک فوریت مورد تصویب قرار گرفت. آن لایحه هم اینک در کمیسیون‌های تخصصی مجلس در حال رسیدگی است و همانطور که رئیس‌جمهور اشاره کردند، دولت تا این لحظه هیچ تصمیمی برای پس گرفتن آن لایحه ندارد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران