• کد خبر : 2141

اگر فکر می کنید حج یک مراسمی است که هر سال در ایران کلی وقت و انرژی و بودجه ساماندهی رو می بلعه،‌ پس خودتون رو برای مراسم نوظهور پیاده روی اربعین آماده کنید.

 هرسال حدود ۴ میلیون ایرانی به کشورهای مختلف سفر می کنند و البته عمدتا ۵ کشور. هزینه ای که گردشگران ایرانی برای سفر به کشورهای ترکیه، عربستان، مالزی، تایلند و امارات می پردازند، حدود ۱۵ هزار میلیارد تومان است. البته این رقم غیر از هزینه های سفر به عتبات عالیات و دیگر کشورهاست.

به گزارش "گفتمان" در جدول زیر هزینه های تقریبی سفر ایرانی‌ها به ۵ مقصد عمده خارجی آمده است؛

نام کشور هزینه تقریبی ایرانی ها برای سفر
1-ترکیه            ۸ هزار میلیارد تومان
2-عربستان       ۵ هزار میلیارد تومان
3-امارات       ۵۰۰ میلیارد تومان
4-تایلند        ۴۰۰ میلیارد تومان
5-مالزی       ۳۶۰ میلیارد تومان
  با دقت به آمار بالا می بینید که ترکیه سهم بالاتری را برای هزینه های سفر دارد فارغ از همه مسائل فرهنگی وآداب و رسوم ...

سیاوش اردلان خبرنگار بی‌بی‌سی به استناد آمار غلط در صفحه فیس بوک خود در جهت تخریب عزاداران حسینی می نویسد:« اگر فکر می کنید حج یک مراسمی است که هر سال در ایران کلی وقت و انرژی و بودجه ساماندهی رو می بلعه،‌ پس خودتون رو برای مراسم نوظهور پیاده روی اربعین آماده کنید که انرژی و وقت و بودجه به مراتب بیشتری رو جذب میکنه. پیاده روی اربعین مراسمی است که حکومت ایران در سالهای اخر برای به رخ کشیدن قدرت شیعیان منطقه با اهداف کاملا سیاسی براه انداخته.»
 اردلان در ادامه با تخریب شهردار تهران می‌گوید:« ...متصدی اصلی همه اینها شهرداری تهران بوده. تمام هزاران کارمند و مامورینی که در مرزها و در داخل عراق بهترین و کارامدترین خدمات رو ارائه میدن. از جمع اوری زباله و برپایی درمانگاه و رنگ امیزی خیابانها و توزیع نقشه و برشور گرفته تا ده ها خدمات دیگه ای که برای هر شهری در داخل ایران رشک‌برانگیز.»

سیاوش اردلان مجری پیشین بخش برنامه نوبت شما بی‌بی‌سی تلاش می‌نماید با نادیده گرفتن آمار بالای سفر به ترکیه به تخریب عزاداری اربعین حسینی بپردازد و قالیابف شهردار تهران که همکاری لازم را برای خدمات به زائران ارائه نموده است را کار تبلیغاتی از سمت وی اعلام نماید.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران