• کد خبر : 21579

«حمید بقایی» معاون احمدی نژاد که دو بار پس از پایان آن دولت بازداشت شده است، در یادداشتی تلگرامی می‌گوید که زمان جلسه‌ی دادگاه پرونده‌اش اعلام شده است.

به گزارش "گفتمان"

بقایی در این باره نوشت: «اینجانب حمید بقایی در مورخ ۱۸ خرداد ۱۳۹۴ توسط … در خیابان دستگیر شده و بعد از انتقال به دادسرا و تشریفات قضایی به زندان [… اوین ] منتقل شدم. در … با طرح مسائل عجیب و غریب از جمله جاسوسی خود و اعضای دولت سابق برای اسرائیل و انگلیس و …، تلاش برای براندازی نظام با کمک لشگر جنیان، هماهنگی با اوباما برای تحریم ایران، یهودی بودن برخی اعضای دولت سابق، انتقال میلیاردها تومان پول به یونان، خرید یک میلیون متر زمین در کیش، جن گیری، رمالی، قاچاق اشیاء تاریخی و … و … برای اعتراف … به جرم‌های شرم آور متعدد مواجه شدم. پس از چند ماه … در اختیار وزارت اطلاعات قرار گرفتم و مجدداً همان مسائل، رفتارها … برای اخذ اعتراف ادامه یافت. سرانجام … بدون وثیقه … در ۲۸ دیماه ۱۳۹۴ بعد از گذشت ۷ ماه و نیم زندان انفرادی آزاد شدم. یک سال و نیم بعد مجدداً در تاریخ ۱۸ تیر ۱۳۹۶ در خیابان دستگیر شده و تا لحظه‌ی آزادی … تماماً در اعتصاب غذای خشک بسر بردم، که با محبت مردم عزیز در سپردن وثیقه‌ی آزادی خود را به دست آوردم. سرانجام پس از ۲۷ ماه رسیدگی … زمان جلسه دادگاه را اعلام کرده‌اند.

وی ماه گذشته با وثیقه‌ی سنگین ۲۰ میلیارد تومانی آزاد شد.

بقایی با بیان این که وکیلش با مطالعه‌ی اجمالی گفته آن اتهامات در کیفرخواست نیبوده، می‌گوید که تنها یک اتهام دارد اما به آن هم اشاره‌ای نکرده است. او خواسته است که دادگاه به طور علنی برگزار شود.

وی همچنین ادعا کرده که «هیچگونه دستور و یا اقدام خلاف قانونی از طرف اینجانب وجود ندارد».

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران