• کد خبر : 21666

زد دی اف آلمان در اولین پیش بینی خود درباره نتایح نوزدهمین انتخابات پارلمانی آلمان حزب مرکل را قدرتمندترین حزب ارزیابی کرد.

به گزارش "گفتمان"

زد دی اف بلافاصله بعد از بسته شدن درهای حوزه های انتخابات پارلمانی آلمان اولین پیش بینی خود درباره نتایج این انتخابات را که معمولا به نتیجه قطعی بسیار نزدیک است اعلام کرد. 

بر نتایج اولیه حاصل از نظرسنجی از رای دهندگان پس از خروج از حوزه‌های رای گیری حزب مرکل پیشتاز و قدرتمندترین حزب در نوزدهمین انتخابات پارلمانی است. 

بر این اساس احزاب متحد مسیحی در نوزدهمین انتخابات پارلمانی آلمان 33.5 درصد آراء، حزب سوسیال دموکرات 21 درصد، چپ ها 9 درصد و سبزها هم 9 درصد آراء شهروندان در این انتخابات را کسب کردند.

حزب لیبرال دموکرات هم 10 درصد آراء و حزب افراطی جایگزینی برای آلمان هم موفقیت چشمگیری به دست آورده و توانست 13 درصد آراء شهروندان را از آن خود کند. 

به این ترتیب کابوی مقامات آلمانی و اروپایی به حقیقت پیوسته و حزب افراطی آلمان برای اولین بار در نیم قرن گذشته به پارلمان راه می یابد.‎

حزب لیبرال دموکرات هم بعد از شکست قبلی خود در انتخابات پارلمانی سال 2013  این بار از مانع 5 درصدی عبور کرده و می تواند به پارلمان راه یابد.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران