• کد خبر : 22214

کیم جونگ اون رهبر کره شمالی رئیس‌جمهور کره جنوبی را به پیونگ یانگ دعوت کرد.

به گزارش "گفتمان"

 دولت کره جنوبی روز شنبه اعلام کرد کیم جونگ-اون، رهبر کره شمالی نامه ای به مون جائه-این رئیس جمهور کره جنوبی فرستاده و وی را به پیونگ یانگ دعوت کرده است.

پیش از این کارشناسان حدس می زدند کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی، ممکن است در سفقر به سئول حامل پیامی از سوی رهبر کره شمالی برای رییس جمهور کره جنوبی باشد.

در همین حال مون جائه-این رئیس جمهور کره جنوبی روز شنبه از کره شمالی خواست فعالانه به دنبال از سرگیری گفتگو با آمریکا باشد.

این در حالی است که امروز در اتفاقی نادر در روابط میان دو کره، رئیس جمهوری کره جنوبی امروز شنبه از 'کیم یونگ نام' مرد شماره 2 پیونگ یانگ و 'کیم یو جونگ' خواهر رهبر کره شمالی در دفتر کار خود پذیرایی کرد.

این جلسه که ساعت 11 صبح امروز در کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی برگزار شد قرار بود بعد از ناهار برگزار شود.

هیات بلند پایه کره شمالی از جمله خواهر کیم جونگ اون رهبر کره شمالی و کیم یونگ نام مردم شماره دو کره شمالی صبح روز جمعه برای شرکت در مراسم افتتاحیه بازی های المپیک زمستانی وارد این کشور شده بود.

کیم یو جونگ خواهر رهبر کره شمالی عصر دیروز جمعه با یک فروند هواپیمای اختصاصی به همراه هیاتی از مقامات ارشد این کشور وارد فرودگاه اینچئون کره جنوبی شد و توسط وزیر وحدت کره جنوبی مورد استبقال قرار گرفت.

کیم یونگ نام بالاترین مقام رسمی کره شمالی و 'کیم یو جونگ' نیز اولین عضو خانواده حاکم کره شمالی است که به کره جنوبی سفر می کنند.

عصر دیروز نیز مون جائه این رئیس جمهور کره جنوبی و کیم یونگ نام مردم شماره دو کره شمالی در حاشیه مراسم افتتاح المپیک زمستانی در اقدامی کم سابقه دیدار و با یکدیگر دست دادند.

در دیدار امروز شنبه رییس جمهور کره جنوبی با هیات کره شمالی، دو شخصیت دیگر این کشور شامل 'چو هوی' رئیس کمیته ملی المپیک کره شمالی و 'ری سون ون' نماینده کره شمالی در امور کره جنوبی حضور داشتند.

کیم یونگ نام بالاترین مقام رسمی کره شمالی و 'کیم یو جونگ' نیز اولین عضو خانواده حاکم کره شمالی است که به کره جنوبی سفر می کنند.

22 ورزشکار کره شمالی در سه رشته ورزشی در المپیک زمستانی 2018 در پیونگ چانگ کره جنوبی شرکت کرده اند.

مراسم افتتاح بازی های زمستانی پیونگ چانگ 2018 جمعه شب برگزار شد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران