• کد خبر : 2675

وزیر امور خارجه کشورمان ظهر امروز به وقت محلی در دیدار با تعدادی از ایرانیان مقیم ژاپن تاکید کرد: سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌های ایران در خارج از کشور باید مامن ایرانیان مقیم خارج از کشور باشند تا آنها فارغ از هرگونه گرایشات سیاسی و دیدگاه در این مکان‌ها احساس آرامش کنند.

به گزارش "گفتمان" محمدجواد ظریف که در آخرین روز سفر خود در توکیو بسر می برد، در این جلسه اظهار کرد: من اعتقاد دارم که توسعه اقتصادی، ثبات و امنیت جمهوری اسلامی ایران بعد از لطف خداوند مرهون حضور مردم است و مردم در آینده ایران نقش محوری دارند.

ظریف با تاکید بر اینکه برای بنده و همکارانم خدمت به این مردم باعث افتخار است، گفت: دوستان ما در وزارت خارجه در خدمت شما عزیزان، کارآفرینان و تجار در راستای پشبرد اهدافتان هستند و تلاش داریم اگر شما با مشکل و مساله‌ای روبرو هستید آن را حل کنیم.

این دیپلمات مطرح کشورمان در عرصه بین‌المللی با تاکید بر اینکه  سفارتخانه ها و کنسولگری‌های ایران در خارج از کشور باید مامن ایرانیان مقیم خارج از کشور باشد تا آنها فارغ از هرگونه گرایشات سیاسی و دیدگاه در این مکان‌ها احساس آرامش کنند، افزود: در این سفر یک هیات اقتصادی و علمی حضور داشتند و آنها توانستند با همتایان ژاپنی خود دیدار کنند و امروز نیز تجار ایرانی مقیم ژاپن با آنها جلساتی را برای هماهنگی و همکاری بیشتر برگزار کردند و امیدواریم اینها همه باعث پیشرفت اقتصادی کشور و بهبود معیشت مردمی باشد که بر گردن همه ما حق دارند.


بر اساس این گزارش، در این دیدار که تعدادی از دانشجویان و فعالان اقتصادی ایرانی مقیم ژاپن نیز حضور داشتند رضا نظر آهاری سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور با خوشامدگویی به میهمانان در بخشی از سخنان خود به تشریح اهمیت سفر دو روزه وزیر امور خارجه به توکیو پرداخت.

وی گفت: ایرانیان مقیم ژاپن از ظرفیت های بسیار خوبی برخوردارند که می توان از این ظرفیت ها برای سرمایه گذاری در ایران و پیشبرد اهداف اقتصادی کشور استفاده کرد.

 

 

سفیر ایران یادآور شد: نمایندگان 40 الی 50 شرکت خصوصی که در امور اقتصادی، صنعتی، علمی و فناوری فعال هستند در همایش اقتصادی و این دیدار شرکت دارند.

نظرآهاری گفت: همچنین افرادی از حوزه های دانشگاهی، انجمن دانشگاهی دانشجویان مقیم ژاپن و برخی از تجار فرش و همچنین سرمایه گذارانی هم در این جمع حضور دارند که سرمایه گذاری‌های  خوبی در ایران انجام داده‌اند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران