• کد خبر : 3041

مازنی در خصوص ضرورت واکنش‌ به حادثه تصادف قطار در سمنان تاکید کرد: آمادگی داریم تا به نمایندگانی که در این مورد طرح سوال یا استیضاح کنند کمک کنیم تا مسئولین بیشتر متوجه مسئولیت خود در قبال جان مردم و اعتماد آنها به نظام باشند.

به گزارش "گفتمان" احمد مازنی عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار «نسیم آنلاین»، در خصوص حادثه تصادف قطار سمنان با تاکید براینکه هرگونه مسامحه‌کاری در این خصوص قابل قبول نیست اظهار داشت: این حادثه در افکاری عمومی تاثیر بسیار بدی داشته است.

مازنی با اشاره به اینکه قطار همیشه به عنوان مطمئن‌ترین وسیله مسافرت‌های بین‌شهری مطرح بوده است اظهار داشت: این نگرانی وجود دارد که با سهل‌انگاری مسئولین، کارشناسان و عوامل انسانی حوادث تلخ و ناگواری از این طریق ایجاد شود و منجر به این شود که مردم بگویند ما دیگر از قطار هم استفاده نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه این حادثه چیزی نیست که بگوئیم غیرقابل پیش‌بینی یا مدیریت نبوده است تاکید کرد:‌ در مسائلی مثل این حادثه که به سرمایه اصلی ما یعنی اعتماد مردم مرتبط است حتما لازم است مسئولین و دستگاه‌های نظارتی با دقت مساله را بررسی کنند و با بررسی ابعاد مساله با هرگونه قصور و تقصیری که متوجه هرکسی در این قضیه می‌باشد بدون اقماض برخورد شود.

این نماینده اصلاح طلب مجلس ادامه در خصوص ضرورت واکنش‌ به حادثه تصادف قطار در سمنان تاکید کرد: آمادگی داریم تا به نمایندگانی که در این مورد طرح سوال یا استیضاح کنند، کمک کنیم تا مسئولین بیشتر متوجه مسئولیت خود در قبال جان مردم و اعتماد آنها به نظام باشند.

وی همچنین در خصوص مسئولیت مسئولین وزارت راه در حادثه تصادف قطار با بیان اینکه به هرحال هرکسی اختیاراتی را می‌پذیرد باید به نسبت این اختیارات مسئولیت‌پذیر باشد اظهار داشت:‌ این نمی‌شود که یک کسی بگوید من رئیس یک قوه، وزیر یا نماینده مجلس هستم و اختیارات فراوانی را هم قانون به وی بدهد ولی در موقع پاسخ و مسئولیت‌پذیری شانه از زیر بار مسئولیت خالی کند.

مازنی تاکید کرد: آقای وزیر راه حتما باید درباره قضیه تصادف قطار بیشترین بررسی را داشته باشند و به نمایندگان مردم پاسخ بدهند.

این نماینده اصلاح طلب مجلس با بیان اینکه قطعا در موضوع حادثه تصادف قطار مسئولیت متوجه همه عوامل است اظهار داشت: ‌اینطور نیست که یک کارمند جزء در یک نقطه از کشور دچار اشتباه یا قصور و تقصیری شود و مسئولین ارشد مسئولیتی نداشته باشند، بلکه بالاترین مقام باید در این زمینه‌ها پاسخگو باشد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همانطوری که تاکید کردم اعتماد مردم بزرگترین سرمایه است که ما داریم و نباید با قصور و تقصیرهای این چنینی این سرمایه را از دست بدهیم.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران