• کد خبر : 3062

وکیل مدافع علی مطهری گفت: پرونده مقام قضایی متخلف در مشهد که مانع از حضور و اقامت موکلم در محل دعوت شده بود، در حال پیگیری و رسیدگی قضایی در دادسرای کارکنان دولت است.

به گزارش "گفتمان" مصطفی ترک همدانی در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا افزود: انتظار می‌رود مسوولان بلندپایه از اظهار نظر در این درباره و به ویژه دفاع از فرد متهم خودداری کنند تا رسیدگی به پرونده اتهامی بدون فشار بر بازپرس به سرانجام رسد.

 حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای، سخنگوی قوه قضاییه امروز (یک‌شنبه) در نشست خبری با خبرنگاران گفت: گزارش لغو سخنرانی در مشهد را به رییس قوه قضاییه ارائه کردم.

براساس این گزارش، ترک همدانی، وکیل‌مدافع علی مطهری در سوم آذرماه در گفت‌وگو با ایسنا گفته بود که موکلم دادگستری را صالح و شایسته رسیدگی به پرونده مقام قضایی متخلف در مشهد می‌داند و به همین دلیل نخستین واکنش رسمی وی در آغاز روز پس از ماجرا، اقامه دعوی در مرجع قانونی قضایی مربوطه بود که در قانون اساسی کشور با استانداردهایی بالا تعریف شده است.

وی افزود: تلاش موکل برای اثبات حق است؛ البته نتیجه و سرانجام این پرونده با قاضی عادل و آگاهی است که پرونده به او ارجاع می‌شود.

ترک‌ همدانی در ادامه بند 11 آیین‌نامه انضباطی کانون وکلا را که درباره ممنوعیت شرکت وکلای کانون در پرونده‌ای که وکیل مرکز مشاوران دخالت دارد هست، مورد انتقاد قرار داد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران