• کد خبر : 332

طبق این بیانیه، رجوی به بهانه این «حمله موشکی به مکه» خواستار قطع رابطه سازمان همکاری اسلامی و قطع روابط کشورهای اسلامی با جمهوری اسلامی شد.

مریم رجوی دیروز در بیانیه ای همراستا با طرح سعودی برای متهم کردن یمن، «حمله موشکی یمن به مکه» را محکوم کرد.

مریم رجوی در بیانیه خود مدعی شد که حمله موشکی انجام شده از طرف ارتش یمن، به دستور آیت الله خامنه ای انجام شده است.

طبق این بیانیه، رجوی به بهانه این «حمله موشکی به مکه» خواستار قطع رابطه سازمان همکاری اسلامی و قطع روابط کشورهای اسلامی با جمهوری اسلامی شد.

 

 http://rasanehiran.com/images/docs/files/000038/nf00038434-1.PNG

در روزهای اخیر، سعودی ها قصد داشتند با دامن زدن و سوء استفاده از احساسات مذهبی مسلمانان و تبلیغات رسانه ای چنین وانمود کنند که یمنی ها مکه مکرمه را نشانه رفته بودند.

در همین حال «صالح الصماد» رئیس شورای عالی سیاسی یمن تاکید کرد: ادعای دروغ حمله به مکه نشانگر شکست درونی ائتلاف عربستان است. موشک های یمن مکه را هدف قرار نمی دهد؛ زیرا مکه برای یمنی ها عزیزتر از جان و مالشان است.

همچنین دفتر وزارت امور خارجه انگلیس، روز یکشنبه با صدور بیانیه ای که به بهانه هشدار به اتباع این کشور درباره سفر به عربستان و یمن منتشر شده بود، تلویحا جنگ روانی سعودی ها را خنثی کرد.

در بخشی از این بیانیه آمده است: در تاریخ ۲۷ اکتبر یک فروند موشک اسکاد از مناطق تحت کنترل شورشیان (طبق ادعای انگلیس) در یمن که به نظر می رسد فرودگاه بین المللی ملک عبدالعزیز در جده را هدف قرار داده بود، شلیک شد.

همراهی علنی مجاهدین خلق و عربستان سعودی، از چند ماه پیش و پس از حضور ترکی الفیصل، وزیر اطلاعات سعودی در همایش مجاهدین خلق در پاریس، از همکاری نزدیک میان آن دو خبر می داد (اینجا بخوانید). ترکی الفیصل در این گردهمایی از همراهی خود با مجاهدین خلق برای سقوط جمهوری اسلامی گفت.

 

نظرات کاربران