• کد خبر : 367

تحلیلگر روزنامه ایندیپندنت معتقد است با اتفاق نظر بزرگان دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه روی «هیلاری کلینتون»، به احتمال زیاد او رئیس جمهور بعدی آمریکا خواهد شد.

«جولیتو چیه‌زا» تحلیلگر روزنامه «ایندیپندنت» معتقد است که «هیلاری کلینتون» نامزد دموکرات انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، به احتمال زیاد برنده این رقابت بوده زیرا بزرگانی از هر دو حزب دموکرات و جمهوری‌خواه مایل به این امر هستند.

چیه‌زا در گفت‌وگو با خبرگزاری «اسپوتنیک» با بیان اینکه دو حزب بزرگ آمریکا به این نتیجه رسیدند که اگر با هم توافق کنند، کلینتون پیروز انتخابات خواهد بود، گفت با وجود اینکه کلینتون در اکثر نظرسنجی‌ها جلوتر است اما این فاصله با «دونالد ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه تقریبا به صفر رسیده و این نشانه بدی است.

طبق گفته‌های وی، ترامپ به دلیل اینکه نظر صدها هزار واجد شرکت در انتخابات را که معمولا رای نمی‌دهند، جلب کند؛ توانست در حزب خود پیروز شده و بعنوان نامزد نهایی جمهوری‌خواهان معرفی شود.

چیه‌زا بزرگترین تهدید ترامپ برای آمریکا را «بیان نظر اکثریت قاطع رای دهندگانی که مقامات فعلی ایالات متحده را رد می‌کنند» عنوان می‌کند زیرا آنها از قدرت و فساد متنفر هستند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران