• کد خبر : 6435

جلسه برخی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی شب گذشته در منزل رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب برگزار شد.

به گزارش "گفتمان"

جلسه برخی از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی شب گذشته در منزل رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب برگزار شد.

در این جلسه درباره استعفای دبیرکل، فعالیت کلی حزب اعتماد ملی و برخی از اختلافات گفت‌و‌گو و تبادل نظر شد.

منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی مجددا خطاب به اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی گفت که از قائم مقامی حزب استعفا نکرده است.

 محمدباقر ذاکری عضو شورای مرکزی حزب اعتماد ملی 4 دی‌ماه سال جاری از استعفای رسول منتجب‌نیا قائم مقام حزب اعتماد ملی به دلیل آن‌چه اختلاف  نظر خواند، خبر داد.

اما چندی بعد حزب اعتماد کلی اعلام کرد به طور کل بحث استعفای منتجب‌نیا مطرح نبوده و آنچه یک خبرگزاری اصلاح‌طلب به نقل از اسماعیل گرامی مقدم منتشر کرده است کذب است.

روابط عمومی حزب اعتماد ملی پس از انتشار مصاحبه اسماعیل گرامی مقدم اعلام کرد که هیچ‌گاه منتجب‌نیا استعفا نداده بلکه نامه ای گلایه آمیز به دبیر کل حزب منتشر کرده است. منتجب‌نیا خواهان فعالیت مستقل اعتماد ملی از شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان بود که اکثریت شورای مرکزی این حزب نظر مخالف منتجب‌نیا را داشتند.

فردای شایعه استعفای منتجب‌نیا، حزب اعتماد ملی با صدور اطلاعیه‌ای تاکید کرد که تاکنون هیچ‌گونه تصمیمی در خصوص چگونگی تعامل یا عدم‌تعامل با شورای سیاست‌گذاری در هیچ‌یک از ارکان خود اتخاذ نکرده است.

در بخشی از این بیانیه آمده است: «ضمن احترام ویژه برای تمامی اعضا و ارکان حزبی به عنوان سرمایه‌های گرانقدر این حزب، از آنجایی که بر اساس اساسنامه و آیین‌نامه‌های این حزب، مرجع صدور بیانیه‌ها دفتر سیاسی و فراتر از آن شورای مرکزی است، از همه همراهان و ارکان حزب اعتماد ملی انتظار می‌رود به عنوان شخص و رکن و نهاد این حزب تا تشکیل و برگزاری جلسه شورای مرکزی و تصمیم این شورا در مورد چگونگی تعامل با شورای سیاست‌گذاری اظهار نظری ننمایند.»

دو روز بعد از انتشار خبر استعفای منتجب‌نیا، محمدجواد حق‌شناس از استعفای مهدی کروبی دبیر کل این حزب خبر داد.

در همین زمینه سخنگوی حزب اعتماد ملی گفت: در جلسه شورای مرکزی حزب اعتماد ملی موضوع استعفای دبیرکل این حزب بررسی می‌شود که  البته این جلسه برگزار نشد.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران