• کد خبر : 688

« محمد جواد ظریف» وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران تاکید کرد: امیدواریم زمامداران سعودی سیاست های کوته نگرانه را هر چه زودتر کنار بگذارند تا آتش فتنه خطر تروریست تکفیری در این منطقه بزودی خاموش شود.

به گزارش "گفتمان" ظریف دوشنبه شب بعداز دیدار با « جبران باسیل همتای لبنانی خود در نشست خبری مشترک خاطرنشان کرد که کشورهای منطقه باید برای مقابله با تهدیدهای مشترک همکاری کنند.  
 
وی ضمن تشکر از مهمان نوازی دولت و مرم لبنان، افزود: تبریک دولت و مردم ایران را به همه مردم لبنان برای پیروزی دموکراسی و پیروزی تصمیم مردم لبنان برای انتخاب مسیر خودشان به همه مردم این کشور تبریک می گویم. 
 
وزیر امور خارجه ایران اظهارداشت: در حوزه مبادلات و ارتباطات سیاسی مشترکات زیادی بین ایران و لبنان وجود دارد و من مایلم از حمایت لبنان از جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی تشکر کنم. 
 
ظریف با بیان اینکه « ما با چالش های مشابهی مواجه هستیم»، تصریح کرد: خطر رژیم صهیونیستی خطری است که نه تنها لبنان بلکه کل منطقه و جهان را در برمی گیرد ، خطر تروریسیم تکفیری خطری نیست که منحصر به سوریه و یا مردم لبنان باشد بلکه تفکر افراطی و تفکیری، تفکری است که همه جهان را تهدید می کند. 
 
وی گفت: ما معتقدیم مردم لبنان نشان دادند امکان رسیدن به راه حل قابل قبول برای همه یا آنچه به عنوان راه حل برد از آن یاد می شود ، وجود دارد و امروز همه مردم منطقه خوشحالند که لبنان به این نتیجه رسیده است. 
 
وزیر امور خارجه ایران افزود: امیدواریم دیگران نیز بتوانند بپذیرند منطقه ما تنها با راه حل سیاسی در سوریه، عراق و سمن به نتیجه می رسد. 
 
ظریف تاکید کرد: معتقدیم علاوه بر چالش های مشترک ما فرصت های مشترکی با لبنان داریم که یکی از آنها همکاری اقتصادی در شرایط جدید بین المللی است.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران