• کد خبر : 7031

رژیم آل‌خلیفه محاکمه غیرقانونی آیت‌الله عیسی قاسم را به پایان ماه جاری میلادی موکول کرد.

به گزارش "گفتمان"

 دستگاه قضایی رژیم آل خلیفه ادامه محاکمه غیرقانونی  آیت‌الله شیخ عیسی قاسم رهبر نهضت اسلامی بحرین را به پایان ماه جاری میلادی موکول کرد.

رژیم آل خلیفه حدود بیش از 7 ماه پیش تابعیت آیت الله «عیسی قاسم» رهبر شیعیان بحرین را لغو و محل سکونت ایشان در الدراز را محاصره کرد؛ مردم و شیعیان بحرین برای دفاع از رهبر خود در برابر منزل ایشان تحصن کردند و مانع از تعرض نظامیان آل خلیفه به شیخ عیسی قاسم شده‌اند.

این در حالی است که محاصره شدید منطقه الدراز از سوی نظامیان رژیم آل خلیفه و بازداشت گسترده روحانیون و شخصیت‌های حقوقی و هواداران شیخ عیسی قاسم، نتوانسته است تحصن بحرینی‌ها را متوقف کند.

نظامیان رژیم آل خلیفه از چند روز قبل خود را برای جلسه امروز که پنجمین جلسه محاکمه شیخ عیسی قاسم بود، آماده و تدابیر امنیتی را در حومه منزل ایشان تشدید کرده بودند.

بحرین از 14 فوریه سال 2011 میلادی شاهد انقلاب مردمی علیه رژیم آل خلیفه است. مردم خواهان آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در کشورشان هستند.

این درخواست‌ها با سرکوبگری رژیم بحرین با همدستی برخی کشورهای عربی از جمله عربستان روبه‌رو شده است. رژیم بحرین در راه سرکوب بحرین همچنین عناصر پاکستانی را به خدمت گرفته است و در این مدت، صدها شهروند بحرینی شهید یا زخمی شده و یا به زندان افتاده و شکنجه شده‌اند.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران