• کد خبر : 7032

رژیم آل‌خلیفه در ادامه سرکوب‌ اعتراضات مسالمت‌آمیز مردم بحرین ۳ تن از علمای این کشور را به‌اتهام مشارکت در تجمع اطراف منزل آیت‌الله عیسی قاسم به ۱ سال حبس محکوم کرد.

به گزارش "گفتمان"

دادگاه بحرینی سه تن از علمای شیعه این کشور را به یک سال حبس محکوم کرد.

روز گذشته چهارشنبه 4 ژانویه 2017  شیخ علی ناجی، شیخ منیر المعتوق و شیخ عماد الشعلة به‌اتهام مشارکت در تجمع و راهپیمایی بدون مجوز حول منزل آیت الله عیسی قاسم در منطقه دراز به تحمل یک سال حبس محکوم شدند.

از ماه ژوئن سال گذشته میلادی تا کنون با سلب تابعیت از آیت الله عیسی قاسم و محاکمه وی به‌اتهام پولشویی از طریق جمع‌آوری خمس، موج بازداشت و احضار خطبا، ائمه جمعه و علمای شیعه توسط رژیم آل خلیفه شدت گرفته است و با محاصره امنیتی منطقه دراز و منزل آیت الله عیسی قاسم در 200 روز گذشته  بزرگترین نماز جمعه بحرین در مسجد امام صادق علیه السلام این منطقه توقیف شده است.

مخالفان بحرینی با برپایی تظاهرات و اعتراضات مسالمت‌آمیز، آزادی، برقراری عدالت و رفع تبعیض و روی کار آمدن نظامی منتخب در این کشور را خواستار شده‌اند.

این در حالی است که رژیم بحرین با هم‌دستی برخی از کشورهای عربی همچون عربستان سعودی به سرکوب جنبش مردم بحرین پرداخته و با پرونده‌سازی و طرح اتهامات واهی، فعالان مدنی و سیاسی را به زندان‌های طولانی‌‎مدت محکوم و یا آنان را از حق تابعیت محروم می‌کند.

در سیاست سرکوبگرانه رژیم آل خلیفه علیه معترضان ده‌ها نفر کشته و هزاران نفر زخمی یا زندانی شده‌اند.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران