• کد خبر : 7082

نخست وزیر سوریه ضمن قدردانی از حمایت جمهوری اسلامی ایران از ملت سوریه تأکید کرد روابط دو کشور به الگویی در روابط بین الملل مبدل شده است.

به گزارش "گفتمان"

«علاء الدین بروجردی» رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی ایران بعدظهر پنجشنبه در دمشق به دیدار «عماد خمیس» نخست وزیر سوریه رفت.

دو طرف در این دیدار تحولات جاری سیاسی و نظامی منطقه را بررسی و بر اهمیت تحکیم روابط اقتصادی دو کشور تأکید کردند تا در زمینه های کشاورزی، صنعتی و تجاری به شاخصهای بالایی برسند.

به گزارش «سانا»، خمیس تصریح کرد که روابط ایران و سوریه به الگویی در روابط بین الملل بدل شده است.

نخست وزیر سوریه همچنین از نقش سازنده ایران در تقویت ایستادگی ملت سوریه در سالهای جنگ تروریستی و تحریمهای اقتصادی ظالمانه قدردانی کرد.

وی همچنین بر اهمیت افزایش همکاری میان ایران و سوریه در زمینه های اقتصادی، فرهنگی، خدماتی، توسعه و سرمایه گذاری تأکید کرد.

بروجردی نیز ابراز اطمینان کردند سوریه در برابر تروریسم به پیروزی خواهند رسید و تأکید کرد که ایران به حمایت از ملت سوریه ادامه خواهد داد.

وی همچنین تصریح کرد که ارتش و ملت سوریه در حالی توانست به پیروزی برسند که منطقه مرحله حساسی را پشست سر میگذاشت که نیازمند دقت، فعالیت و هماهنگی بود.

بروجردی با تأکید بر موضع حمایتی ایران از تمامیت ارضی سوریه تصریح کرد که در نبرد با تروریسم، میدان نبرد حرف آخر را میزند.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران