• کد خبر : 7885

امشب در بخش خبری ساعت ۲۲ تلویزیون بی بی سی دو عضو حزب کارگزاران حضور داشتند. عطاء الله مهاجرانی مهمان حاضر در استودیو بود و غلامحسین کرباسچی به صورت تلفنی در این برنامه شرکت داشت.

به گزارش "گفتمان"

 مهاجرانی تمامی سوالات یک طرفه مجری این برنامه را رد کرده و تمام قد از مدیریت رئیس فقی مجمع تشخیص مصلحت نظام دفاع کرد. او هاشمی رفسنجانی را چهره ای موسس و نهاد ساز خواند و او را به بیضی ای با سه کانون «مردم، نظام و اسلام» تشبیه کرد که در هر مقطعی به فکر مردم بود و هرگز اشتباه استراتژیک و یا تاکتیکی نداشت.
غلامحسین کرباسچی اما سخنانش را با انتقاد پررنگی به بی بی سی آغاز کرد و صراحتا اعلام کرد که در سه شب گذشته، این رسانه انگلیسی به آیت الله هاشمی رفسنجانی توهین کرده و در حق این شخصیت بین المللی ظلم کرده است.
او با اعتراض به یک جانبه بودن برنامه های شبهای گذشته بی بی سی و دعوت از چهره های منتقد و معترض به هاشمی، در واکنش به مجری برنامه که مدعی بود خانواده هاشمی و خود کرباسچی در روزهای گذشته پاسخ بی بی سی را ندادند؛ گفت: الان هم بگذارید من حرفم را بزنم! یا حرفم را قطع کنید یا بگذارید حرفم را بزنم! کار بی بی سی در «جنایتکار» خواندن یک شخصیت بین المللی و ملی در ایران، توهین بود نه انتقاد!
دبیرکل کارگزاران از حضور بهزاد نبوی با قدی خمیده در مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی یاد کرد و ادامه داد: چهره هایی از نهضت آزادی هم در این مراسم حضور داشتند که نشان می داد حتی منتقدان هاشمی هم در احترام به او در این مراسم حضور داشتند. او در واکنش به انتقادات روزهای گذشته بی بی سی به مدیریت ۸ ساله دولت هاشمی در حوزه های فرهنگی و اقتصادی، خاطرنشان کرد: هر مشکلی هم در داخل کشور باشد، راه حلش هم در درون کشور هست.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران