• کد خبر : 867

دونالد ترامپ رئیس ‌جمهور منتخب مردم آمریکا در واکنش به تظاهرات سراسری علیه انتخاب وی در تؤیتر خود رسانه‌های آمریکا را به دامن زدن به تظاهرات سراسری هواداران هیلاری کلینتون و مخالفان وی متهم کرد.

به گزارش "گفتمان" دونالد ترامپ رئیس ‌جمهور منتخب مردم آمریکا در واکنش به تظاهرات سراسری علیه انتخاب وی در تؤیتر خود رسانه‌های آمریکا را به دامن زدن به تظاهرات سراسری هواداران هیلاری کلینتون و مخالفان وی متهم کرد.

دونالد ترامپ در تویتر خود ضمن متهم کردن رسانه ها به افزایش تنش و درگیری در آمریکا نوشت: ما  انتخابات ریاست‌جمهوری بسیار آزاد و موفقیت‌آمیزی را برگزار کردیم، هم اکنون تظاهرکنندگان حرفه ای که رسانه ها آنها را تحریک می کنند در حال آشوب هستند.

وی همچنین این اقدام رسانه‌ها را عملی غیرمنصفانه توصیف کرد.

در پی انتخاب ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا موج گسترده‌ای از اعتراضات در این کشور علیه وی آغاز شد.

اعتزاضات در سیاتل به خشونت کشیده شد و در پی تیراندازی در بین معترضان در سیاتل تعداد زیادی زخمی شدند.

صدها نفر از مرددم نیویورک در اقدامی هماهنگ برای اعتراض به انتخاب ترامپ در میادین اصلی این شهر تجمع کردند.

در کالیفرنیا نیز هزاران دانشجو و دانش آموز تظاهراتی را در نقاط مختلف این ایالت به راه انداخته و خیابانها را بستند و اقدام به آتش زدن سطل‌های زباله کردند.

با اینکه ترامپ و کلینتون صحبت از وحدت کرده‌اند اما بسیاری ابراز نگرانی کرده‌اند که موج به راه افتاده تبعات خطرناکی برای آمریکا داشته باشد.

بسیاری از تظاهرات کنندگان با در دست داشتن نوشته‌هایی اعلام کرده‌اند که ترامپ رئیس جمهور آنها نیست و همچنین اعلام کرده‌اند: اگر وی دیواری در مرز بسازد ما آن را خراب می‌کنیم.

گفته می‌شود تظاهرات کنندگان قصد تجمع در محل اقامت ترامپ و ستاد انتخاباتی وی و همچنین منزل مدیران ارشد وی را دارند.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران