• کد خبر : 908

سخنگوی وزارت امور خارجه ایران انفجار تروریستی علیه سرکنسولگری آلمان در مزارشریف افغانستان را به شدت محکوم کرد.

به گزارش "گفتمان" بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان انفجار تروریستی علیه سرکنسولگری آلمان در مزارشریف افغانستان  که به کشته و زخمی شدن ده‌ها تن از  انسان‌های بی‌گناه منجر شد را به شدت محکوم کرد.
بهرام قاسمی سخنگو و رئیس مرکز دیپلماسی عمومی و رسانه‌ای وزارت امور خارجه، با ابراز تسلیت این حادثه دردناک، با تمامی بازماندگان این اقدامات جنایت هولناک و شوم تروریستی ابراز همدردی کرد و بار دیگر بر مسؤولیت خطیر و تاریخی جامعه جهانی در مقابله با گسترش تروریسم و اقدامات وحشیانه گروه‌های تکفیری تأکید کرد.
قاسمی حمله به اماکن دیپلماتیک در افغانستان را نشانه‌ای روشن از وابستگی این گروه‌های  تروریستی با دشمنان ملت بزرگ افغانستان دانست و اظهار داشت: به نظر می‌رسد این گروه‌ها و حامیان آنان با این نوع اقدامات، مترصد افزایش حضور نیروهای بیگانه در این کشور می‌باشند.

وی با تاکید  بر مصونیت اماکن دیپلماتیک در هر نقطه از جهان گفت: سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران اولین سرکنسولگری کشوری بود  که در سال 1377 در شهر مزارشریف افغانستان مورد تهاجم این نوع گروه‌های تروریستی قرار گرفت که متاسفانه تعدادی از خبرنگاران، دیپلمات‌ها و کارکنان سرکنسولگری جمهوری اسلامی ایران در این  شهر به درجه رفیع شهادت نایل آمدند. تکرار این گونه  رفتار وحشیانه، بار دیگر یادآور ضرورت یک اجماع جهانی و تلاش همه‌جانبه از سوی تمامی دولت‌ها، ملت‌ها و وجدان‌های بیدار جامعه بشری در مبارزه‌ای قاطع و بی‌امان علیه این تراژدی هولناک عصر ما می‌باشد.

سخنگوی وزارت خارجه عنوان کرد: واقعه اخیر بار دیگر نشان می‌دهد که تروریسم  ملیت و مکان نمی‌شناسد.

 

خبر فارسی

نظرات کاربران