• کد خبر : 9103

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره به واکنش‌ها به مصاحبه اخیرش گفت که اظهاراتش به معنی انکار ضرورت تقویت صنایع موشکی نبوده است.

به گزارش "گفتمان"

علی مطهری در مطلبی که در صفحه شخصی خود در اینستاگرام منتشر کرد، نوشت: 

«من در مصاحبه‌ای که با سایت عصر ایران داشتم «تلاش برای اجرا نشدن برجام از طریق موشک‌پرانی» را یکی از مصادیق تندروی دانسته بودم. اگرچه مقصود روشن است اما برخی از ظنّ خود به آن پرداختند. بدیهی است که این سخن به معنی انکار ضرورت تقویت صنایع موشکی نیست و اصل وَ اَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ وَ مِن رِباطِ الخَیلِ تُرهِبونَ بِه‌ عَدُوَّ اللهِ یک اصل ثابت و تغییرناپذیر است اما مهم اجرای درست آن و قدرت‌نمایی به موقع ماست. اگر در حال عبور از گردنه سخت ماه‌های اول اجرای برجام هستیم این قدرت‌نمایی را با آن جمله منقوش روی موشک به بعد موکول کنیم، همچنان که در سال‌های گذشته بهتر بود مسئله هولوکاست - که معتقدیم با هدف اشغال فلسطین بزرگنمایی شده - به شکل دیگری و در جای خود مطرح می‌شد.

سیره پیامبر اسلام هم این موضوع را تایید می‌کند. ایشان در دوره مدینه گاهی با دو گروه مخالف پیمان صلح می‌بست و به مصاف گروه سوم می‌رفت. نوع برخورد ایشان با دشمن نیز برای ما الگو و نمونه است. رسول اکرم هیچ گاه دشمن شکست خورده را تحقیر نکرد آنچنان که ما سرنشینان قایق آمریکایی را که به اشتباه وارد آب‌های ما شده و به اسارت درآمده و خود را باخته بودند نه یک بار و دوبار - که طبیعی است - بلکه بارها و بارها از تلویزیون نمایش دادیم. علت آن این بود که پیغمبر اسلام به دنبال هدایت انسان‌ها بود نه انتقام‌گیری. به هر حال ما در برخورد با دشمنان انقلاب اسلامی که در راس آنها آمریکا و اسرائیل هستند باید زمان‌شناس بوده، محاسبه و تدبیر داشته باشیم و مروت و جوانمردی را رعایت کنیم. این گونه است که دنیا به سوی اسلام خواهد آمد.»

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران