• کد خبر : 9169

عصو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: امروز تاثیر برداشته شدن تحریم ها را در تولید نفت و همچنین صادرات مشاهده می کنیم و شرایط برای سرمایه گذاری در ایران در دوره پسابرجام افزایش داشته است.

به گزارش "گفتمان"

«علیرضا رحیمی» عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی در خصوص دستاوردهای برجام گفت: دستاوردهای برجام کم نبوده است اما آنچه این دستاوردها را تحت الشعاع قرار می دهد موانع  اجرایی است که قاعدتا برطرف شدن این موانع اجرایی نیاز به زمان دارد تا وضعیت به شرایط عادی بازگردد.

علیرضا رحیمی ادامه داد: در مورد مصداق های برجام باید گفت اولین دستاورد آن شکستن جو ایران هراسی در دنیا و نکته دیگر از بین رفتن اجماع در میان اعضای 1+5 بود.

او افزود: در طول مذاکرات یک اجماع جهانی علیه ایران وجود داشت که وقتی تیم دیپلماسی ما توانست مذاکرات را به پیش ببرد، شاهد شکستن این اجماع بودیم.

رحیمی با اشاره به برطرف شدن تحریم ها گفت: امروز تاثیر برداشته شدن تحریم ها را در تولید نفت و همچنین صادرات مشاهده می کنیم و شرایط برای سرمایه گذاری در ایران در دوره پسابرجام افزایش داشته است.

نماینده مردم تهران گفت: در حوزه حمل و نقل هم علیرغم تردیدهایی که از سوی منتقدین در مورد بوئینگ و ایرباس وجود داشت، این قراردادها به سرانجام رسید.

این عضو کمیسیون ملی بیان کرد: نکته مهم این است که گزارش هایی که هر سه ماه یک بار وزارت امور خارجه در اختیار مجلس قرار می دهد مجموع آنها نشان می دهد بخش های مختلف دولت در تلاش هستند از شرایط پسابرجام استفاده حداکثری داشته باشند.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران