• کد خبر : 9183

معاون اول رییس جمهور با اشاره به مسایل و مشکلات شهرستان های اطراف تهران، گفت: با توجه به ارتباط و نزدیکی شهرستان های استان تهران با پایتخت، باید هر برنامه و طرحی برای رفع معضلات با در نظر گرفتن این موضوع بطور جامع ، کلان و همه جانبه انجام شود.

به گزارش "گفتمان"

 اسحاق جهانگیری معاون اول رییس جمهور بعداز ظهر امروز (چهارشنبه) در دیدار با مجمع نمایندگان شهرستان های اطراف تهران، با بیان اینکه مشکلات این شهرستان ها بخاطر بزرگی و اهمیت تهران همواره مغفول واقع شده است، اظهارداشت: متاسفانه طی سالهای گذشته امکانات و زیرساخت ها در شهرستان های اطراف تهران متناسب با مهاجرت ها و افزایش جمعیت توسعه نیافته است.

به گزارش نامه نیوز، وی بر برنامه ریزی جامع با محوریت استانداری تهران برای پیشبرد طرح ها و رفع دغدغه های مردم شهرستان های استان تهران در حوزه بهداشت و درمان، ‌ راه و شهرسازی و صنعت تاکید کرد و افزود: بطور قطع اگر زیرساخت های لازم نظیر قطار شهری میان تهران و شهرستان های اطراف ایجاد شود، ‌ دیگر شاهد تردد هزاران خودرو در محورهای مواصلاتی نخواهیم بود و به تبع آن از میزان آلودگی هوا در پایتخت کاسته خواهد شد.

معاون اول رییس جمهور برنامه های دولت و کمبود اعتبار و منابع مالی را یادآور شد و در عین حال گفت: دولت تلاش خواهد کرد تا مصوبات سفرهای رییس جمهور به این مناطق را مطابق زمان بندی اعلام شده اجرا کند تا از مشکلات مردم این شهرستان ها کاسته شود.

رییس ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی با اشاره به اینکه برای جلوگیری از رشد بی رویه شهرهای بزرگ و شهرستان های اطراف کلان شهرها راهی جز آباد کردن شهرستان های کوچک و روستاها نداریم، ‌خاطرنشان ساخت : دولت برای این مهم لایحه دو فوریتی برای برداشت یک و نیم میلیارد دلار از صندوق توسعه ملی به مجلس شورای اسلامی ارایه کرد اما متاسفانه این لایحه با وجود حمایت رهبر معظم انقلاب هنوز به تصویب مجلس نرسیده است.

جهانگیری تصریح کرد: اگر نتوانیم برای توسعه و آبادانی روستاها راهکاری پیدا کنیم مشکلات در شهرهای بزرگ انباشت خواهد شد.

وی درباره ایجاد صنایع جدید در اطراف تهران نیز گفت: با توجه به مصوبه دولت و لزوم صیانت از محیط زیست تنها صنایع دانش بنیان سازگار با الزامات زیست محیطی اجازه خواهند داشت تا در شعاع ۱۲۰ کیلومتری پایتخت راه اندازی شوند.

در این جلسه هاشمی استاندار تهران گزارشی از طرحها و برنامه های دولت در حوزه مسکن مهر، آبرسانی و فاضلاب، ‌ ساخت بیمارستان و راه و حمل و نقل ارایه کرد و گفت:‌ طرحهای مصوب شده در سفرهای استانی دکتر روحانی رئیس جمهور به این شهرستان ها محقق خواهد شد.

در این جلسه نمایندگان شهرستان های اطراف تهران بطور جداگانه با طرح مسایل حوزه های انتخابیه خود لزوم حل مشکلات مردم را یادآورد شده و خواستار اهتمام بیشتر دولت برای رفع معضلات و تکمیل زیر ساخت ها شدند.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران