• کد خبر : 319

کارشناس پلیس فتا استان خوزستان اعلام کرد: در حال حاضر میزان استفاده دختران دانش آموز از اینترنت در هفته ۹۶۵ دقیقه و استفاده پسران یک هزار و ۲۵ دقیقه است.

به گزارش "گفتمان" به نقل از دانشگاه شهید چمران اهواز، به مناسبت هفته پدافند غیرعامل، سمینار گردهمایی امنیت فضای مجازی در این دانشگاه برگزار شد.
 
ستوان حیدرپور، کارشناس پلیس فتا با اشاره به اینکه فضای مجازی دارای فرصت‌ها و تهدیدهایی است، اظهار کرد: فضای مجازی محاسن و معایبی دارد که افراد باید روش‌های پیشگیری از سوءاستفاده برخی فرصت‌طلبان در فضای مجازی را بدانند.
 
وی افزود: استفاده از دنیای اطلاعات، تحصیل از راه دور، شرکت در کنفرانس‌ها به صورت مجازی، انجام امور اداری، ارتباط با دیگران و ...، از مزایای فضای مجازی است اما در کنار این مسائل برخی افراد فرصت‌طلب با استفاده از فضای مجازی جرائم بسیاری را نیز مرتکب شده‌اند.
 
حیدرپور گفت: تهدید افراد، مزاحمت‌های اینترنتی، جرائم بانکداری الکترونیک که بسیاری از افراد با این مشکل روبرو شده‌اند و...، از جرائم رایج در فضای مجازی است.
 
کارشناس پلیس فتا استان خوزستان، بیان کرد: در حال حاضر میزان استفاده دختران دانش آموز از اینترنت در هفته ۹۶۵ دقیقه و استفاده پسران یک هزار و ۲۵ دقیقه است.
 
وی همچنین اطلاعاتی در خصوص جرائم اقتصادی نوظهور ارائه داد و گفت: برگزاری مزایده‌های آنلاین و شرط‌بندی‌ها از دیگر جرائم نوظهور است.

 

نظرات کاربران