• کد خبر : 14703

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان گفت: وزارت ورزش اجازه کمک نقدی به هیچ باشگاهی را ندارد اما در راستای کمک به استقلال خوزستان مکاتباتی را انجام داده‌ایم.

به گزارش "گفتمان"

 محمدرضا داورزنی در پایان مجمع عمومی فدراسیون دو و میدانی در پاسخ به سوال مبنی براینکه چرا حکم آشوری در فدراسیون کاراته پس از گذشت بیش از یک ماه از انتخابات این فدراسیون صادر نمی‌شود، اظهار داشت: هنوز ورودی به این موضوع نکرده‌ام و البته بعید می‌دانم مشکلی وجود داشته باشد.

وی درباره مشکلات موجود میان سرمربیان تیم ملی فوتبال و پرسپولیس و اینکه شنیده شده بازیکنی از پرسپولیس به تیم ملی دعوت نمی‌شود گفت: این موضوع صحت ندارد و بازیکنان پرسپولیس در لیست جدید تیم ملی هستند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان درباره پیروزی‌های شب گذشته باشگاه‌های ایرانی در لیگ قهرمانان آسیا عنوان کرد: این بردها را تبریک می‌گویم و امیدوارم در بازی‌های امروز هم ادامه داشته باشد. فکر نمی‌کنم سابقه داشته باشد که تیم‌های کشورمان مقابل عربستانی‌ها اینگونه بردهای مقتدرانه داشته باشند.

داورزنی درباره اقدام اخیر مسئولان برگزاری بازی‌های همبستگی کشورهای اسلامی برای ثبت ورزش زورخانه‌ای به نام کشور جمهوری آذربایجان تصریح کرد: این موضوع صبح امروز در سایت بازی‌ها اصلاح شد. باید به این اشاره کنم که ورزش زورخانه‌های در سال 2010 به نام ایران در یونسکو ثبت شده است. آذربایجانی‌ها پیش از این برای رشته چوگان هم چنین اقدامی کرده بودند و تلاش می‌کنند برای خود هویت‌هایی ایجاد کنند.

وی درباره کمک‌هایی که به باشگاه استقلال خوزستان پیش از اعزام به مسابقات لیگ قهرمانان صورت گرفت گفت: وزارت ورزش اجازه کمک نقدی به هیچ باشگاهی را ندارد اما در این راستا مکاتباتی را انجام داده‌ایم. فدراسیون هم در بخشی از این موضوع کمک کرد و حتی به صورت اعتباری نیز کمک‌هایی صورت گرفت.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص شرایط رشته دوومیدانی تصریح کرد: این فدراسیون یک سال است که با برنامه جلو می‌رود، ما چند هفته قبل برنامه استراتژیک دوومیدانی را تا المپیک 2020 بررسی کردیم. دوومیدانی جزو رشته‌هایی است که می‌تواند مدال‌های زیادی بگیرد اما اینگونه رشته‌های پایه انتظار دارند که نگاه دولت و مجلس و مسئولان به شکلی باشد که از ظرفیت‌های کشور به نفع چنین رشته‌هایی استفاده بهتری شود.

داورزنی ادامه داد: یکی از دغدغه‌های اصلی توجه کمتر باشگاه‌ها است، در واقع باید برنامه ریزی مدونی صورت بگیرد تا باشگاه‌ها گرایش بیشتری به تیمداری در این رشته پیدا کنند. بخشی از وظیفه ایجاد این شرایط روی دوش فدراسیون و بخش دیگری روی دوش باشگاه‌ها است. در حال حاضر گرایش باشگاه‌ها به برخی رشته‌های خاص است.

وی خاطرنشان کرد: آینده خوبی را برای دوومیدانی پیش بینی می‌کنم. وزارت ورزش از برنامه تدوین شده فدراسیون حمایت و تلاش می‌کند در بحث زیرساخت‌ها هم شرایط بهتری را فراهم کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان در خصوص مشکلات مالی ورزشکاران و پرداخت حقوق‌ها در دوومیدانی گفت: مکانیزمی در این باره در هیئت رئیسه فدراسیون تنظیم شده است ما هم بررسی می‌کنیم که اگر نیازی به کمک یا اصلاحات باشد این کار با همکاری فدراسیون انجام شود.

داورزنی همچنین در مجمع عمومی سالیانه فدراسیون دوومیدانی گفت: از فدراسیون تشکر می‌کنم که توانسته ثباتی در فدراسیون ایجاد کند. بحث‌های مهمی که مطرح شد، قابل لمس برای ما است. یک بحث، سخت افزاری است، با وجود آنکه سالن‌ها و مجموعه های خوبی ساخته شده است. مشکل پیشرفت ورزش ما فقط سخت افزار نیست. بعضا تصمیماتی گرفته می‌شود که مشکلاتی ایجاد می‌کند.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: باید مشکلات را برطرف کرد. بحث هرگز این نبود که همه سالن‌ها واگذار شود. یکی از ماموریت‌هایی که داریم، این است که‌ مشکلات این بخش برطرف شود. ایران کشور ثروتمندی است، اما عادت کرده‌ایم که فقط از دولت پول بگیریم. البته الان شرایط فرق کرده و سعی شده از ظرفیت‌های دیگر استفاده‌ شود.

داورزنی گفت: یکی از مشکلات ما در ورزش حرفه‌ای، ساماندهی باشگاه‌ها است که‌ تلاش داریم با کمک دولت و مجلس شرایط بهتری فراهم شود. در راستای یک برنامه‌ریزی مناسب می‌شود از همه ظرفیت‌های کشور استفاده کرد. باید با برنامه سراغ باشگاه‌ها رفت.

وی گفت: موضوع مارکتینگ یک موضوع اقتصادی است و ورزش می‌تواند نقش فعالی در این حوزه داشته باشد. اینکه دولت باید توجه بیشتری به رشته‌های پایه داشته باشد، شکی نیست اما باید به بازاریابی نیز توجه شود.

معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه‌ای وزارت ورزش و جوانان تصریح کرد: موفقیت کیهانی در سایه برنامه ریزی است و باور دارم با همت اعضای مجمع می‌توان به اهداف بلندتری رسید. ما در کنار کیهانی خواهیم بود و تلاش می‌کنیم کمک‌های بیشتری از دولت در اختیار این رشته بگذاریم.

وی گفت: با توجه به تجربه چند ساله‌ام می‌گویم که پول را در اولویت اصلی نمی‌دانم. باید ظرفیت‌های کشور را بشناسیم. افق خوبی را برای دوومیدانی می‌بینم و همه باید کمک کنیم. باید در جهت منافع ملی حرکت و از همه ظرفیت‌های کشور خوب استفاده کرد.

 

منبع خبر:

خبر فارسی

نظرات کاربران