• کد خبر : 263

شمارش معکوس برای توپ طلای 2016

امسال فرانس فوتبال فهرست اولیه جایزه توپ طلا را به 30 نامزد افزایش داد اما سوال مهم این است که آیا مهمترین جایزه فردی دنیای فوتبال، برنده جدیدی خواهد داشت؟

به گزارش "گفتمان"، همین چند روز قبل بود که ژوزه مورینیو گفت:" 5 سال دیگر مسی 34 ساله می شود و آنوقت موقع خداحافظی او از فوتبال، دنیا گریه خواهد کرد!" این اتفاق مطمئنا در مورد رونالدو هم خواهد افتاد و با بازنشستگی او، صفحه مهمی از تاریخ فوتبال ورق خواهد خورد اما شاید حتی طرفداران سرسخت این دو فوق ستاره هم بدشان نیاید که توپ طلا را در دست بازیکن دیگری ببینند؛ هرچند با توجه به نمایش های این دو در 10 ماهی که سال از 2016 سپری شده، بعید است نام دیگری از پاکت خارج شود.

 

البته آنها امسال رقبایی جدی دارند که مهمترین آنها آنتوان گریزمان و لوئیس سوارز هستند. ستاره فرانسوی اتلتیکو مادرید بدشانس بود که دو جام مهم چمپیونزلیگ و یورو 2016 را به رونالدو باخت اما بردن جوایز بهترین بازیکن یورو و بهترین بازیکن فصل لالیگا، نشان می دهد که او کم شانس نیست.

 

سوارز هم در دومین فصل حضورش در بارسا نشان داد که به اندازه مسی و نیمار تاثیرگذار است و در بازی های مهم، حتی نمایش بهتری از دو ضلع دیگر مثلث MSN ارائه داد.

 

عامل دیگری که می تواند امیدواری به شکستن این دو قطبی را بیشتر کند، تغییر سیستم رای گیری و کنار رفتن آرای مربیان و کاپیتان های تیم های ملی است. بار دیگر تنها روزنامه نگاران مطرح از سراسر دنیا اجازه دادن رای برای انتخاب برنده توپ طلا را دارند و این می تواند شانس سایر نامزدهای را افزایش بدهد.

 

عکس های زیر مربوط به مراسم توپ طلای سال گذشته است و استقبال ویژه هواداران از مسی و رونالدو؛ اتفاقی که اگر آنها امسال به توپ طلا نرسند هم مطمئنا تکرار خواهد شد؛ چه اینکه جایگاه آنها، بعد از نزدیک به یک دهه درخشش بی وقفه در دنیای فوتبال، فراتر از گرفتن یک توپ طلای دیگر است.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نظرات کاربران