• کد خبر : 632

با خوش‌شانسی ایران و کوتاهی عراقی‌ها؛

طبق اعلام جدید و البته غیر رسمی، مسوولان فدراسیون عراق موفق به دریافت امتیازات لازم برای رقابت‌های این فصل لیگ قهرمانان آسیا نشدند تا به طور اتومات سهمیه ایران با یک سهمیه قطعی دیگر همراه شود.

به گزارش"گفتمان"، با توجه به عدم دریافت مجوز و امتیازات لازم از سوی فدراسیون فوتبال عراق و تعلیق فدراسیون کویت، سهمیه کشور سوم در رده بندی امتیازات تیم های حاضر در رقابت های فصل جدید لیگ قهرمانان با یک سهمیه مستقیم دیگر همراه شد. فدراسیون فوتبال ایران در حال حاضر در رده سوم امتیازی برای فصل جدید رقابت‌های لیگ قهرمانان قرار دارد و با توجه به اینکه سهمیه کشورها در بهترین شرایط 3 بعلاوه 1 تعریف شده است و ایران پیش از این موفق به دریافت سهمیه 2 بعلاوه 2 شده بود، اکنون با تعلیق فدراسیون کویت و عدم کسب امتیاز توسط عراقی‌ها، به طور اتومات یک سهمیه به ایران اختصاص خواهد یافت تا ایران نیز با سهمیه 3 بعلاوه یک در این مسابقات حاضر شود.

 

غلامرضا بهروان، مسوول برگزاری مسابقات لیگ برتر نیز در حاشیه مراسم قرعه کشی جام حذفی در مرحله یک هشتم نهایی خبر از سه سهمیه قطعی ایران در مسابقات لیگ قهرمانان آسیا داد و این در حالی بود که پیش از این عنوان شده بود سهمیه ایران 2 بعلاوه 2 است و قهرمانان جام حذفی و لیگ برتر ایران تنها به صورت مستقیم به مرحله گروهی راه خواهند یافت و استقلال و پرسپولیس باید در مرحله حذفی حضور یابند.

 

بر این اساس استقلال خوزستان و ذوب آهن به عنوان قهرمانان لیگ برتر و جام حذفی و همچنین پرسپولیس به عنوان نائب قهرمان لیگ برتر سهمیه های قطعی ایران در مرحله گروهی خواهند بود و استقلال تهران نیز در مرحله حذفی قرار خواهد گرفت.

 

پرسپولیس که پیش از این باید به عنوان تیم نائب قهرمان لیگ برتر ایران در مرحله سوم از حذفی این رقابت‌ها میزبانی برای رسیدن به مرحله گروهی را برعهده می‌گرفت با توجه به اتفاقات رخ داده، می‌تواند در مرحله بعدی این رقابت‌ها و از دور گروهی حضور یابد و در این بین استقلال در مرحله حذفی برای صعود به مرحله گروهی این رقابت‌ها میزبان حریف خود خواهد بود و باید دید موفق به کسب سهمیه چهارم ایران درمرحله گروهی خواهد شد یا خیر.

 

آخرین اعلام رسمی در این خصوص در پایان ماه نوامبر انجام خواهد شد و فدراسیون فوتبال ایران امیدوار است با ادامه تعلیق فدراسیون کویت و همچنین مشکلات پابرجای فدراسیون عراق، سهمیه 3 به یک ایران در رقابت های فصل جدید لیگ قهرمانان قطعی شود.

 

نظرات کاربران